MojeLipsko – odpowiadamy na Wasze pytaniaCzas czytania: 7 min.
Listen to this article

Witamy Cię Czytelniku,

zadaj pytanie w komentarzu – sukcesywnie będziemy odpowiadać!

(pytania poprawiamy interpunkcyjne, stylistycznie i ortograficznie po to, żeby polepszyć przejrzystość i ich czytelność; czasem zachowujemy oryginalną pisownię słów)

Na pytania odpowiada ten, który od maja 2023 zajął się portalem, er.es.

2023-08-28

Czy możecie zmienić te reklamy? Córka nie czyta tylko was na laptopie i nie koniecznie musi wszędzie oglądać gołe tyłki i środki na potencję.

Drogi Czytelniku/Czytelniczko,

za reklamy u nas odpowiada Google, które dopasowuje je do Waszych preferencji. Ktoś takich rzeczy widocznie właśnie poszukiwał na Waszym laptopie i stąd te reklamy. Jeśli nie chcesz aby wyświetlały Ci się dopasowane reklamy, usuń wszystkie pliki cookie z przeglądarki a następnie przy wchodzeniu na każdą kolejną stronę klikaj, że nie chcesz aby Cię “personalizowano”.

Ile osób robi stronę?

Dwie. Jedna 95%, druga 5%. Tak na oko… :). W maju br. doszło do zamiany ról, ale proporcje zostały.

Dlaczego nie piszecie o wydarzeniach w powiecie?

Piszemy! Piszemy o każdym, które znajdziemy. A nawet jak zjedziesz na sam dół każdego artykułu, to znajdziesz zestawienie z wydarzeniami. Jeśli nie znajdujemy wszystkiego, coś pominęliśmy (co jest możliwe) to prosimy o zgłaszanie nam. Faktem jest, że nie piszemy o wszystkich dotacjach i nie przedstawiamy relacji z wydarzeń, tylko ich zapowiedzi.

Dopisano 2023-09-23: Czasem zdarza się tak, że nie zdążymy. Kina za Rogiem i ZUK Lipsko bardzo późno umieszczają informację i nie jesteśmy w stanie ich umieścić bo mija się to z celem. A nie wychwytujemy ich na czas ponieważ nie możemy co chwilę odświeżać ponad 150 stron.

Kto wam płaci za szkodliwa IE naszych wójtów?

Nie do końca wiemy co to “IE” (szkalowanie?), jednak odpowiedź jest prosta. NIKT. Poza reklamami Googla, reklamami przedsiębiorców, płatnymi ogłoszeniami i artykułami sponsorowanymi nie mamy innego źródła finansowania.

2023-09-08

Skąd jesteście?

Z powiatu lipskiego. Z gminy Solec nad Wisłą.

Na stronie jest więcej informacji niż pokazuje facebok. Dlaczego?

Faktycznie tak jest lub może być. Na Facebooka nie wrzucamy wszystkiego od razu. Jest harmonogram publikacji, niektóre wpisy mogą się pojawić za kilka godzin, dni czy nawet tygodni.

Ile masz lat?

Sporo :).

Dlaczego nie lubicie naszych wójtów i burmistrzów i ciągle po nich jedziecie?

My? Ich? A czy oni są od lubienia ich czy od wykonywania obowiązków? To raczej oni nas nie lubią za to co piszemy. Też za sytuacje, które opisujemy na podstawie Waszych zgłoszeń.

Dlaczego wyłączacie komentarze na faceboku?

Ponieważ łatwiej nam moderować komentarze na stronie, które są w kolejności pisania a na Facebooku trzeba ich szukać, mimo systemu zarządzania nimi. W przypadku dużej ilości komentarzy nie sprawdza się.

Jest też drugi powód. Przy Ogłoszeniach Drobnych czy tematach z Forum też wyłączamy. Post na Facebooku znika w otchłani razem z komentarzami a na stronie komentarze zostają.

Kto robi radio? Z jakiej wsi jesteście?

My nie robimy radia, domyślam się, że chodzi o Radio Lipsko. Radio jest gminne, należy do Lipska. My jesteśmy prywatnym przedsięwzięciem, nie należymy do nikogo.

A ze wsi ładnej 🙂

Dlaczego coś jest na stronie a nie można komentować na fejcebuku?

Odpowiedź wyżej. Chociaż nie do końca może rozumiem pytanie. Bo jeśli coś jest na stronie a nie na Facebooku to nie można na nim jeszcze tego komentować.

Dlaczego nie można na stronie posłuchać i dlaczego powoli zamykacie radio Lipsko?

Radio Lipsko i MojeLipsko.info to dwa niezależne, niezwiązane ze sobą byty. Aczkolwiek pomysł z podcastami na naszej stronie dobry jest. Zawsze ktoś, kto nie może słuchać radia w danych godzinach mógłby posłuchać u nas. Ale to musiałoby radio się zgłosić do nas. Pomyślimy.

2023-09-17

Blokujecie posty z pytaniami. to po co pytacie jak nie można odpowiedzieć?

Ponieważ posty szybko giną w gąszczu. Post zawsze odnosi się do wpisu na stronie. Komentarze na stronie zostają. Wpis na stronie łatwiej znaleźć.

Dlaczego puszczacie post o Morawieckim i wyłączacie komentowanie?!!!

Przewidując, że będziemy musieli je usuwać lub ukrywać wolimy zablokować. Można ciągle komentować na stronie.

Z jakiej partii jesteście?

Z żadnej. Nie należeliśmy i nie współpracowaliśmy z żadną w żaden sposób.

Na stronie nic nie ma i szukam a ludzie mówią ze afera i komentują. co mam zrobic?

Nie do końca wiem o co chodzi. Przypuszczam, że na Facebooku nie ma. To możliwe. Na Facebooka wrzucamy z opóźnieniem (tak naprawdę wrzuca automat zachowując pewien odstęp czasu pomiędzy postami). Proszę częściej zaglądać na stronę. 🙂

Dlaczego wymagacie telefonu przy ogłoszeniach.

Dlatego, że prosicie o ogłoszenie, dopytujemy o lokalizację, cenę, nie odpowiadacie. Ale wrzucamy. Ludzie piszą “priv”, nikt im nie odpowiada więc piszą do nas z pretensjami. Przekazują telefon do siebie, my przekazujemy Wam. Cisza.

Czy u was jest się anonimowym?

Zależy gdzie.

Facebook – komentarze piszecie pod nazwiskiem/nazwą. Gdy piszecie wiadomość do nas, też Was widzimy, jednak nigdy nie ujawnimy nazwiska, chyba że o to prosicie albo Was pytamy i wyrażacie zgodę. Jeśli są to donosy to po ich wykorzystaniu wiadomość usuwamy, żeby “służby” nie miały wglądu.

Mail – tak jak wiadomość Facebooka.

Strona – komentarze są anonimowe, widzimy jedynie IP, chyba, że podacie sami więcej danych. My ich jednak nie wymagamy. IP udostępnimy tylko na życzenie sądu.

Kim jesteś?

Człowiekiem 🙂

Kiedy jest się u Was anonimowym?

Tak jak w przedostatnim pytaniu.

Z Lewicy jestes? Tylko tam takie chamy.

Nie. 🙂 Patrz pytania wyżej.

2023-09-20

W której gminie pracujesz?

Nie pracuję w żadnej gminie na terenie powiatu. W żadnym urzędzie tym bardziej.

2023-09-22

Ile zarabiacie?

Niewiele. Nie wszystko w życiu trzeba robić dla pieniędzy 🙂

Fejsbuk nie pokazuje mi wszystkiego, dopiero jak wejdę na waszą stronę to po całym dniu widzę 10 wpisów a w ciągu dnia pokazał mi 3.

Hmm. Tak działa Facebook, przypuszczam, że chodzi o przeglądanie tablicy głównej, gdzie Facebook pokazuje wpisy osób i stron, które obserwujecie czy lubicie. To norma. nie byłby w stanie w tym miejscu pokazać wszystkiego od wszystkich. Pokazuje to, co sądzi, że Was zainteresuje.
Jeśli wejdziecie na naszą stronę główną na FB, kliknijcie przycisk “Lubię to” – gdy się rozwinie, zaznaczcie “Ulubione” – trochę pomoże.

2023-09-24

Nie wierzę, że portal robi jedna osoba. przecież umieszczacie informacje co chwilę od rana do wieczora i w weekend. To ta osoba śpi w ogóle? Ściemniacie coś!

No tak, robi jedna (w 95%), w tak zwanej wolnej chwili. I śpi. I ma dobry sen. I śni. Dziękuję za troskę :*

2023-09-26

To nie było pytanie a komentarz na Facebooku. Pani zarzuciła nam, ze jedziemy po włodarzach tak ostro, dlatego że nie chcą nam płacić a płacą innym mediom.

Szanowna Pani, pod koniec maja zaproponowaliśmy każdemu urzędowi miesięczny raport z tego co się w gminie dzieje. Tylko dwie się zainteresowały. Na pytanie “ile to kosztuje” usłyszeli: ZA DARMO! Inny wójt, który chciał nam płacić za promocję, usłyszał: NIE PRZYJMUJEMY PIENIĘDZY. Być może kiedyś się to zmieni, tymczasem prosimy nas nie posądzać o to. Tak czy inaczej piszemy o wszystkim co się dzieje w gminach (poza nowymi dotacjami i relacjami z wydarzeń, o czym było wyżej).

2023-10-01

Musicie puszczać informacje w niedziele do południa?? Ludzie są w kościele.

A my w pracy.

2023-10-03

Zdajecie sobie sprawę, że wójt Ciepielowa, płaczek i donosiciel Was zniszczy? On ma duże znajomości w PiS i jest w stanie zrobic wszystko.

No to ma koleś problem. Zresztą, faceci tez plączą i czasem donoszą i plotkują jak kobiety. Bez urazu drogie Panie! No ale albo jest się mężczyzną albo nie… No co My możemy poza opisywaniem prawdy? No nic.

2023-11-04

Widziałam komentarz, że jesteście z lipskiej szkoły średniej ale znikł. Dlaczego i skąd jesteście?

Owszem, komentarz znikł ponieważ daliśmy sobie sprawę, że nie możemy być jak nauczycielka hejterka z tej szkoły. Tak, jestem (właściciel strony) po lipskiej szkole średniej, po LO. Ewidentnie po zupełnie innej klasie i poziomie nauczycieli niż to się wydaje być obecnie.

2024-01-12

Dlaczego nie publikujecie wszystkiego?

Odpowiedź jest wyżej. Indywidualne przypadki na priv.

Kiedy napiszecie o przekrętach w zatrudnianiu w gminach?

Wtedy,  gdy ktoś nam o tym napisze, nie jesteśmy wszystkowiedzący. A chcielibyśmy!

2024-02-06

Skąd Wy bierzecie te tematy? Taki mały powiat a ciągle coś wyciągniecie. I wynajdujecie różne ciekawe rzeczy. Brawo i Pochwalam ale się zastanawiam. Ile też czasu na to poświęcacie. Widzę, że jest tego tyle, że nawet na faceboku nie publikujecie wszystkiego.

Na FB wszystko z czasem się znajdzie. Faktycznie część artykułów pojawia się z opóźnieniem. Dlatego trzeba codziennie zaglądać na stronę. 🙂 Skąd tematy? Od Was. Zycie trwa, sprawy się toczą.

 

 

 

 

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.