Jedna uwierzyła, że się zakochała, druga że ją duch nawiedziłListen to this article
Czas czytania: 2 minut

Oszuści wymyślają coraz to nowsze metody, aby koszem łatwowierności osób wyłudzić od nich niejednokrotnie oszczędności całego życia.

Tym razem ofiarą cyberprzestępców padła 45-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Druga sytuacja dotyczy Legnicy. Jednak takich oszustów jest bez liku!

Ostrowiec:

Pod koniec lutego 2022 roku kobieta za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę.

W trakcie rozmów oszust najpierw podawał się za sprzedawcę obuwia, który został napadnięty i pobity. Po czym twierdził, że jest znanym meksykańskim aktorem.

Przez ponad półtora roku prowadzili między sobą korespondencję, z której wynikało między innymi, że mężczyzna zakochał się w 45-latce i planuje z nią wziąć ślub.

Ciągłą przeszkodą przyjazdu do Polski były coraz to nowe wymyślne historie między innymi: problemy finansowe, choroby oraz problemy z prawem.

Cyberprzestępca dla uwiarygodnienia całej sytuacji przesyłał pokrzywdzonej liczne zdjęcia oraz prowadził z nią video rozmowy.

Oszust był bardzo przekonujący czym doprowadził mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego do wykonania przez nią licznych transakcji finansowych na podane przez niego rachunki bankowe.

Wpłaty, których dokonywała miały pomóc mu w przylocie do Polski i wzięcia z nią ślubu. Łącznie kobieta wpłaciła na podane konta blisko 35 000 złotych.

Oszustwo „na aktora” czy “na żołnierza” jest jedną z nowszych form tego procederu.

Ciąg dalszy na drugiej stronie.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.