Pasztowa Wola – niebezpieczny kierowcaCzas czytania: < 1 minutę

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej Policji zatrzymali do kontroli drogowej 24- letniego kierującego osobówką, który jechał 109 km/h, w obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 

W piątek (05.04) funkcjonariusze lipskiej drogówki podczas służby z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości w miejscowości Pasztowa Wola, zatrzymali do kontroli 24-letniego kierującego samochodem marki audi, który jechał 109 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 24-latkowi i nałożyli mandat karny w wysokości 1500zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kierującemu przypisano także 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące.

W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów – traci uprawnienia.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych czy innych miejscach, z których korzystają zarówno zmotoryzowani, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego często wprowadzone są ograniczenia prędkości.

Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach.

KPP w Lipsku

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.