Pijany w rowiezdjęcie ilustracyjne
Czas czytania: < 1 minutę

57-letni mieszkaniec powiatu lipskiego mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, zasnął w oplu. Jego sen przerwali lipscy policjanci, którzy zostali poinformowani o stojącym pojeździe w przydrożnym rowie. 

W poniedziałek (8.04) tuż przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipsku otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Krępa Górna pojazd wjechał do przydrożnego rowu.

Lipscy policjanci wysłani na miejsce, zastali pojazd wskazany w zgłoszeniu, a w środku śpiącego mężczyznę. W trakcie interwencji od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny.

Policyjny alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie 57-letniego mieszkańca pow. lipskiego.

Na domiar złego po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie informacyjnych okazało się, że 57-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lipsku.Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony na parkingu. Zgodnie z nowelizacją przepisów kodeksu karnego sąd może orzec przepadek pojazdu mechanicznego lub przepadek jego równowartości.

Teraz 57-latek za popełnione przestępstwo ponownie będzie odpowiadał przed sądem.

Mężczyźnie za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, wpłata do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Sprawiedliwości, a nawet do 5 lat pobawienia wolności.

KPP Lipsko

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.