Wyprzedzał na przejściu. PożałowałCzas czytania: 2 min.

Policjanci z Lipska byli świadkami niebezpiecznego manewru. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą postanowił wyprzedzić samochód osobowy. Rzecz w tym, że zrobił to na oznakowanym przejściu dla pieszych w samym centrum miasta w Lipsku.

 

Nowy taryfikator mandatów nie ma litości dla łamania przepisów. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest surowo karane, o czym przekonał się mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Otrzymał też 15 punktów karnych.

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu, lub bezpośrednio przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

KPP Lipsko

Wyjaśnienie od redakcji w w sprawie OMIJANIA:

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, prowadząc pojazd mechaniczny omija pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, podlega karze grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Tylko w tej sytuacji grozi mandat.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.