Matura w Solcu nad Wisłą i Lipsku, a niedoszły samobójca!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Za nami trzeci dzień egzaminów maturalnych w Powiecie Lipskim. Tym razem maturzyści głowili się nad zadaniami z języka angielskiego. Tak jak we wtorek, pojawiły się anonimowe pogróżki.

Z relacji uczniów wynika, że egzamin był stosunkowo łatwy i nie brakowało uśmiechów po jego napisaniu. Niestety pojawiły się kolejne pogróżki. Tym razem dotknęły one wyłącznie szkół średnich w Solcu nad Wisłą i Lipsku.

Wiadomość mówiła o niedoszłym samobójcy, który ukradł broń i miał planować strzelaninę w naszej szkole. Oczywiście powiadomiliśmy policję oraz kuratorium. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i przeszukali teren naszej szkoły. E-mail okazał się fałszywy, a maturzyści napisali egzamin bez żadnych komplikacji.

– mówi Marcin Węgłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą.

Identyczne pogróżki pojawiły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku. Tu również okazały się one fałszywe.

Dziękuję funkcjonariuszom policji za bardzo poważne podejście do tematu tych pogróżek i rzetelne sprawdzenie potencjalnego zagrożenia. Nie było w zasadzie żadnych wątpliwości, że jest ono fałszywe, jednak bezpieczeństwo naszych uczniów jest najważniejsze.

– mówi Mieczysław Mejzner, dyrektor szkoły.

Pogróżki na szczęście nie dotarły tym razem do Sienna. W obu szkołach średnich: Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Ogólnokształcących matury odbyły się bez żadnych przeszkód. Jak w poprzednich dniach, wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do dzisiejszego egzaminu. Każdy maturzysta miał słuchawki, dzięki czemu wszyscy mogli wyraźnie usłyszeć nagrania. Z kolei po samym egzaminie uczniowie byli raczej zadowoleni. Egzamin był ich zdaniem łatwy, choć niektórym zabrakło trochę czasu, aby napisać wszystkie zadania.

– mówi Czesław Sieczka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie.

Odczucia maturzystów są bardzo pozytywne. Ci, z którymi rozmawiałem mówili, że egzamin był stosunkowo łatwy. Jestem dobrej myśli w przypadku matury z rozszerzenia, ale oczywiście na wyniki trzeba poczekać do sierpnia.

– mówi Wojciech Kaczorowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Siennie.

Źródło: Echo Dnia Radomskie.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.