Telekonferencja z udziałem Wójta Gminy Ciepielów ws. rozbudowy drogi krajowej 79!Czas czytania: 2 min.

Przedinwestycyjna telekonferencja ws. rozbudowy drogi krajowej 79.

Dzisiaj w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku od zakończenia zaprojektowanej obwodnicy Ciepielowa (rondo przy stacji paliw w Ciepielowie) do Lipska (początku obwodnicy Lipska), Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk odbył ostatnią przedinwestycyjną telekonferencję Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych zorganizowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie.

Z uwagi na stan epidemii oraz konieczność zapewnienia maksymalnych środków ostrożności, posiedzenie odbyło się poprzez aplikację Microsoft Teams. Podczas telekonferencji wykonawca projektu, już po uzyskaniu stosownych decyzji środowiskowych przedstawił szczegółowo przyjęte rozwiązania związane z przebiegiem projektowanej drogi krajowej. Wartość kosztorysowa inwestycji to ponad 135 milionów złotych.

Wójt Gminy Ciepielów zabierając podczas konferencji głos, podziękował projektantom i dyrekcji GDDKiA w Warszawie za wprowadzenie wcześniejszych sugestii i przy projektowaniu drogi wprowadzenie rozwiązań, które oprócz dróg serwisowych, które zaplanowano wzdłuż drogi krajowej, jednocześnie pozwolą poprzez skrzyżowania na wjazd na drogę krajową mieszkańcom: Dąbrowy, Świesielic, Anusina i Drezna. Takie rozwiązanie z pewnością zadowoli wszystkich mieszkańców i jednocześnie poprzez drogi serwisowe wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Projekt nie przewiduje żadnych wyburzeń budynków. Zastosowano pełne rozwiązania z zakresu ochrony zwierząt poprzez utworzenie specjalnych korytarzy ekologicznych, odprowadzeń wody poprzez kanalizację deszczową, zmniejszenie hałasu, między innymi poprzez ekrany akustyczne przy przejściu przez miejscowość Drezno.

Teraz zgodnie z harmonogramem zamówień publicznych w III kwartale bieżącego roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

Całkowity koszt inwestycji: 135 036 060 zł.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.