Kupił bubel za 549 złCzas czytania: < 1 minutę

Robiąc zakupy w sieci bądź ostrożny. Sprzedający kuszą dobrą okazją i promocjami. O nieuczciwych sprzedających przekonali się ostatnio kolejni mieszkańcy naszego powiatu. Mężczyzna kupił oryginalne słuchawki w super promocji. 

W ostatnim czasie do lipskiej komendy zgłosiły się kolejne osoby, które padły ofiarą nieuczciwych sprzedających. 18-letni mężczyzna na jednej z platform sprzedażowych zakupił oryginalne słuchawki, bo zachęciła go atrakcyjna cena. Opłacił przesyłkę, lecz kiedy otrzymał towar, był zdziwiony, bo otrzymał nieoryginalny przedmiot udający markowy produkt. I tym sposobem stracił 549 złotych.

Kolejną oszukaną osobą podczas robienia zakupów był 34-letni mieszkaniec powiatu lipskiego, który w mediach społecznościowych znalazł ogłoszenie sprzedaży lampy do samochodu. Przelał sprzedającemu kodem na jego telefon pieniądze w kwocie 135 złotych, po czym sprzedający zerwał z nim kontakt i towaru nie otrzymał.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas zakupów w sieci. To od ciebie i twojej świadomości zależy czy staniesz się ofiarą oszusta.

Zwracajmy szczególną uwagę na to, czy cena towaru nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Wybierajmy sprawdzone sklepy w sieci i czytajmy opinie o sprzedających.

Źródło: Policja Lipsko.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.