Przebudowa drogi powiatowej nr 1908W Wielgie- Łaziska-GołębiówCzas czytania: 2 min.

28 listopada 2023 r. nastąpił odbiór inwestycji drogowych, realizowanych na terenie powiatu lipskiego, wieńczących przebudowę-modernizację   odcinków   dróg   powiatowych na   terenie powiatu lipskiego.

Były to dwa zadania:

– zadanie I o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1904W Marianów- Rybiczyzna- Grabowiec na odc. od skrzyżowania z DW 747 do m. Ciecierówka”,

– zadanie II: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1908W Wielgie- Łaziska-Gołębiów od Wielgiego do Rafałowa w km 0+000 do 6+360 dł. odcinka 6360mb”.

Całkowity koszt robót:  6 384 808,54 zł BRUTTO, w tym:

Modernizacja infrastruktury drogowej

W ostatnich miesiącach mieszkańcy powiatu lipskiego mogli obserwować istotne zmiany w krajobrazie drogowym, zwłaszcza jeśli chodzi o przebudowę dróg powiatowych. Prace te miały na celu poprawę stanu technicznego dróg, skupiając się przede wszystkim na bezpieczeństwie ruchu drogowego. Wprowadzone zmiany zwiększyły efektywność przemieszczania się między miejscowościami. Warto podkreślić, że przebudowa dróg powiatowych stanowi istotny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej. To rezultat staranności i zaangażowania władz lokalnych w dbaniu o dobro mieszkańców, zapewniając im lepsze warunki podróży. Na uwagę zasługuje również fakt, że przebudowa drogi powiatowej w Łaziskach to najdłuższy, ponad sześciokilometrowy odcinek drogi, który powstał na terenie powiatu lipskiego w ostatnich latach. Tylko w tym roku inwestycje związane z przebudową-modernizacją dróg powiatowych ujmują łącznie ponad 20 km metrów bieżących dróg.

Uroczyste otwarcie drogi w Łaziskach

W związku z realizacją inwestycji w miejscowości Łaziska odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej, którą poświęcił ks. Proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Wielgiem – Leszek Mach.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego – Zbigniew Ostrach i Radny Powiatu – Radosław Drąg, Wójt Gminy Ciepielów – Artur Szewczyk z Przewodniczącym Rady Gminy – Waldemarem Czaplą i pozostałymi Radnymi, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – Karol Mordak, Inspektor Nadzoru DK-Projekty Drogowe – Damian Kopycki, Tomasz Sitek – przedstawiciel Wykonawcy (Kierownik Budowy), Prezes Zarządu PRD w Zwoleniu – Tomasz Stolarek oraz mieszkańcy miejscowości Łaziska.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.