9 nietrzeźwych za kierownicązdjęcie ilustracyjne
Czas czytania: 2 min.

W ciągu 5 dni lipscy mundurowi zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących, w tym 5 rowerzystów. Rekordzista miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. 

Bilans zatrzymanych nietrzeźwych kierujących przez lipskich funkcjonariuszy w ciągu ostatnich 5 dni pokazuje skalę problemu. W tym czasie mundurowi zatrzymali 9 kierujących, którym uniemożliwili dalszą jazdę, z uwagi na stan nietrzeźwości.

4 z nich poruszało się pojazdami mechanicznymi, a 5 rowerami.

Rekordzista miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wśród ujawnionych nietrzeźwych kierujących najczęściej powtarzało się bardzo podobne tłumaczenie swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

W przypadku porannych kontroli kierujący wyjaśniają, że „pili dzień wcześniej, a teraz czują się dobrze”, natomiast w przypadku kontroli prowadzonych po południu i wieczorem, że „wypili tylko jedno piwo kilka godzin wcześniej”.

Wszyscy zatrzymani poniosą teraz konsekwencje prawne swoich nieprzemyślanych decyzji.

Kierującym pojazdami mechanicznymi funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy. Ponadto grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
Przypominamy, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi kara, odpowiednio za stan nietrzeźwości mandat wynosi 2500 zł a za stan po spożyciu alkoholu 1000 zł. Niemniej jednak prowadzący rower pod wpływem alkoholu może być ukarany nie tylko kara grzywny, ale również karą ograniczenia wolności, a Sąd może wydać zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przypominają, że jazda rowerem wbrew sądowemu zakazowi jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Lipsko

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.