Przeholował z prędkością. Konsekwencje!



Czas czytania: 2 min.

Pomimo policyjnych apeli nawołujących do przestrzegania prędkości i licznych komunikatów, w dalszym ciągu wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Lipscy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.

W piątek (28.06) Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Pasztowa Wola.

Tuż po godzinie 20 zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford, którego 60- letni kierowca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 109 km/h.

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o ostrożność i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce, do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Pamiętajmy, że już zakończył się rok szkolny, tym samym rozpoczęły się wzmożone wakacyjne i urlopowe wyjazdy dzieci na zorganizowany wypoczynek, a także wszystkich tych, którzy ten letni czas będą poświęcać na podróże. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.

KPP LIPSKO

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.