Strzelał z układu wydechowegopixabay
Czas czytania: < 1 minutę

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Ciepielowie 22-latka kierującego seatem, który emitował nadmierny hałas, 

W sobotę dyżurny lipskiej policji otrzymał zgłoszenie, że po ulicach Ciepielowa porusza się pojazd, który emituje nadmierny hałas. Policjanci ruchu drogowego na jednej ze stacji paliw zauważyli seata, który „strzelał z układu wydechowego”. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 22-latek, który na siedzeniu pasażera miał laptopa podłączonego do pojazdu i sterował mapą silnika.

Po sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu policjanci stwierdzili ingerencję  w układ wydechowy tj. wycięte elementy odpowiadające za tłumienie hałasu oraz filtrację spalin do środowiska. Kierującemu zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy.

22-latek zlekceważył polecenie policjantów i po kilku minutach wznowił jazdę swoim seatem, za co odpowie teraz przed sądem. 

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami za zbyt głośny układ wydechowy grozi kara grzywny. Oprócz tego policja może, zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu co oznacza kolejne koszty związane z koniecznością usunięcia modyfikacji lub usterek i wizyty na badaniu w stacji kontroli pojazdów.

Żródło: KPP Lipsko

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.