Mądra, bezpieczna i niezwykle wciągająca – taka jest najnowsza polska produkcja animowana, która już w najbliższy weekend zagości na lokalnym ekranie. Kino za Rogiem w Rzeczniowie zaprasza na wyjątkowe niedzielne popołudnie z hitem, który podbił serca widzów i zdobył uznanie najważniejszych instytucji edukacyjnych w kraju.
W najbliższą niedzielę, 14 czerwca o godzinie 14:00, w kameralnej i przytulnej sali Kina za Rogiem w Rzeczniowie (mieszczącej się przy ul. Rzeczniów 1B) odbędzie się seans filmu „Orzełek Iggy”. Ta pełna przygód i humoru opowieść to idealna propozycja na rodzinne wyjście – bilet na wydarzenie kosztuje zaledwie 8 zł.
O czym opowiada film?
Wyobraźcie sobie zwariowany świat ptasiej społeczności, w której… nikt już nie lata. Zamiast dumnie szybować w chmurach, skrzydlaci mieszkańcy spędzają całe dnie ze smętnie zwieszonymi dziobami, wpatrując się w ekrany smartfonów i tabletów, do których obsługi służą im pióra.
W tej technologicznej pułapce żyje młody orzełek Iggy, który czuje, że został stworzony do czegoś znacznie większego niż bezmyślne przewijanie internetowych stron. Wspólnie z nowo poznaną przyjaciółką Evą trafia na trop starej, zapomnianej księgi, która skrywa sekret podniebnej historii ich gatunku. Od tej pory ich celem staje się przywrócenie dawnej, pięknej sztuki latania. Pomagać im w tym będzie Felix – wyimaginowany przyjaciel Iggy’ego, który za sprawą magii przenika do realnego świata. Jakby tego było mało, na drodze bohaterów staną niespodziewani i dość komiczni przeciwnicy… zombie-kurczaki!
Dlaczego warto wybrać się na ten seans?
W natłoku współczesnych, często przebodźcowanych bajek, „Orzełek Iggy” wyróżnia się uważnością na wrażliwość dziecka. Film nie epatuje agresją, dając rodzicom poczucie, że zabierają swoje pociechy na mądrą i bezpieczną emocjonalnie historię. To piękna opowieść o odwadze bycia innym, przełamywaniu własnych barier oraz o tym, jak ważna w życiu jest prawdziwa przyjaźń i odnalezienie własnego miejsca na ziemi.
O wyjątkowej wartości edukacyjnej i artystycznej filmu świadczy fakt, że został on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Rzecznika Praw Dziecka, a także Biblioteki Narodowej. Ponadto animacja została oficjalnie wpisana w program Polskiej Stolicy Kultury.
Szczegóły wydarzenia:
-
Co: Film animowany „Orzełek Iggy” (czas trwania: ok. 85 minut)
-
Gdzie: Kino za Rogiem w Rzeczniowie (ul. Rzeczniów 1B)
-
Kiedy: Niedziela, 14 czerwca 2026 r., godzina 14:00
-
Cena biletu: 8 zł
Zafundujcie swoim dzieciom i sobie popołudnie pełne uśmiechu, odlotowych przygód i mądrego przesłania.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis