Bardzo dobre wieści dla uczniów Gminy Ciepielów!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Dzięki dotacji, do gminnych szkół trafiły kolejne laptopy.

 

Tym razem, aż 75 tys. zł na zakup laptopów dla uczniów, głównie z rodzin wielodzietnych. To największe dofinansowanie wśród Gmin Powiatu Lipskiego. Środki pochodzą z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa”, które są w dyspozycji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

 

Wójt Gminy Ciepielów przypomina, że niespełna miesiąc temu pozyskali 60 tys. zł dofinansowania, za które zakupili laptopy na potrzeby zdalnego nauczania. Łącznie Gmina skorzystała ze 135 tysięcznego rządowego dofinansowania na zakup komputerów. Po zakończeniu zdalnego nauczania, nowe komputery wejdą w skład nowych, profesjonalnych pracowni informatycznych oraz szkolnych pracowni nauki języka angielskiego i nauki języka niemieckiego.

 

To jednak nie koniec dobrych wiadomości

Już od 1 września dla wszystkich uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z inicjatywy pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepielowie Małgorzaty Rusinowskiej, przy wsparciu Urzędu Gminy w Ciepielowie – firma Microsoft udzieliła licencji na pełny, indywidualny i bezpłatny dostęp do aplikacji Microsoft Office 365 w wersji A1. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, bez względu na to w jaki sposób od 1 września będzie realizowany obowiązek szkolny, uczniowie i nauczyciele poprzez uzyskanie ze szkoły spersonalizowanego dostępu do usługi pakietu Microsoft będą mogli bez ograniczeń korzystać z nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Pozwoli to na bezproblemowe prowadzenie lekcji online, a także komunikacji wirtualnej pomiędzy nauczycielem, uczniem i rodzicem.

 

 

W skład usługi Microsoft Office 365 wchodzą m.in. aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote. W skład pakietu wchodzą również:

  • usługa Microsoft Teams – aplikacja służy do prowadzenia zdalnych lekcji video oraz przesyłania materiałów przez nauczycieli i uczniów,
  • 1 TB pojemności na dysku OneDrive,
  • kilka innych przydatnych aplikacji firmy Microsoft.

Uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z chmurowych wersji aplikacji na dowolnym urządzeniu – komputer PC, laptop, tablet lub telefon, i na dowolnym systemie operacyjnym – Windows, Android, iOS, Linux.

Wszystkie produkty dostępne w ramach pakietu Office 365 świadczone online są automatycznie aktualizowane, zatem uczeń korzystający z produktu używać będzie zawsze najnowszej wersji.

 

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.