Bąkowa i Jawor Solecki z dotacjamiPixabay
Listen to this article
Czas czytania: 1 minutę

Sejmik Mazowsza wesprze kolejne inwestycje z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego. W ramach projektu unijnego realizowanego przez samorząd Mazowsza 36 szkół wzbogaci się o nowy sprzęt komputerowy.

Unijny projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” jest realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. W subregionie radomskim skorzysta z niego 29 placówek oświatowych z 23 gmin. Wzbogacą się one o nowy sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Wartość wyposażenia to prawie 3,8 mln zł.

Z naszego powiatu dofinansowanie w wysokości 130 tysięcy złotych dostaną:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bąkowej
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dionizego Czachowskiego w Jaworze Soleckim

O tym, jak istotną rolę odgrywa wsparcie unijne w doposażaniu szkół w nowy sprzęt, mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski. – To bardzo ważne, by uczniowie mazowieckich szkół korzystali z nowoczesnych urządzeń. Dzięki unijnemu projektowi dzieci i młodzież z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego otrzymają m.in. nowe zestawy komputerowe, laptopy, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, e-podręczniki do nauki języka angielskiego czy program do nauki gry w szachy.

Jak zaznacza radny województwa Leszek Przybytniak, samorząd województwa mazowieckiego realizuje nie tylko autorskie programy wsparcia, lecz także sięga po wsparcie unijne. – Przykładem jest projekt umożliwiający nauczanie zdalne, który jest realizowany w formule partnerskiej. W tym roku dołączyło do niego 29 szkół z subregionu radomskiego i 7 szkół z powiatu grójeckiego. Otrzymają one sprzęt i oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną o łącznej wartości prawie 4,7 mln zł.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.