Za nami II Solecki Jarmark Bożonarodzeniowy
18 grudnia br. na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się II Solecki Jarmark Bożonarodzeniowy.

W tym roku odbyła się druga edycja Soleckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Niesamowite wydarzenie w zeszłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie inaczej było również i teraz. Na plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą przybył tłum mieszkańców nie tylko z gm. Solec nad Wisłą ale i z okolic. Nic dziwnego, ponieważ organizatorzy przygotowali moc przeróżnych atrakcji, zarówno dla dzieci. jak i dorosłych.

Podczas Jarmarku, swoje wyroby – ozdoby świąteczne, m. in. unikatowe bombki, zaprezentowali rękodzielnicy a producenci regionalnych potraw kusili smakiem i zapachem pierogów wigilijnych czy też różnego rodzaju ciastami. Nie brakowało również innych atrakcji, jak spotkania ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami czy przejazdów saniami. Wielką radość, zwłaszcza najmłodszym, sprawiły żywe zwierzęta: osiołki, baranki oraz konie.

W ten dzień, odbyły się także warsztaty robienia ozdób choinkowych i zdobienia pierników dla dzieci. Można też było podziwiać występy artystyczne zespołu ludowego „Powiślacy” oraz dzieci z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Było również wspólne ognisko z darmowym poczęstunkiem.

Dziękuję wszystkim którzy dołożyli cegiełkę do tego abyśmy wczoraj mogli spotkać się na jarmarku. Dziękuję KGW z terenu MiG Solec nad Wisłą, OSP Solec nad Wisłą, placówkom oświatowym, wszystkim wystawcom, oraz Zespołowi Śpiewaczemu Powiślacy i pozostałym wykonawcom.

Składam serdeczne podziękowania moim współpracownikom z UMiG Solec nad Wisłą.

Moi drodzy, to wasze zaangażowanie, kreatywność i odrobina szaleństwa spowodowały, że było tak magicznie.

– napisał na Facebooku Marek Szymczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą.

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą oraz miejscowy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Źródło: Echo Dnia; UMiG w Solcu nad Wisłą.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.