„Trójkolorowy Mikołaj” zawitał do dzieciaków z Sienna i Huty
Ósma edycja akcji charytatywnej pn. „Trójkolorowy Mikołaj” organizowana przez sympatyków i kibiców Klubu Sportowego Powiślanka Lipsko za nami.

W tym roku, dzięki zaangażowaniu mieszkańców powiatu lipskiego, udało się przygotować 120 świątecznych paczek dla dzieciaków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie oraz z Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie.

Mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny pokazali, że chcą pomagać potrzebującym dzieciakom. Z puszek, licytacji oraz zbiórki łącznie udało się zebrać 4 tysiące 798 złotych 22 groszy, a także sporą ilość artykułów spożywczych oraz słodyczy. Za zebrane fundusze, kupione zostały słodycze, gry planszowe oraz zestawy sprzętu sportowego, między innymi piłki, rakiety do tenisa ziemnego oraz wiele innych sprzętów dzięki, którym dzieciaki będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje.

„Trójkolorowy Mikołaj” to akcja charytatywna, która już na stałe wpisała się w przedświąteczny kalendarz powiatu lipskiego.

W zeszłym roku w ramach zbiórki udało się zorganizować 132 paczki dla dzieciaków z Huty i Sienna, a także obdarowanych zostało sześć najbardziej potrzebujących rodzin z regionu.

Podobnym sukcesem zakończyła się również akcja w 2020 roku, kiedy to kibice i sympatycy Powiślanki Lipsko podarowali łącznie 117 paczek dla dzieci, a także artykuły spożywcze ponownie dla sześciu potrzebujących rodzin.

– przypomina Echo Dnia.

Źródło: Powiślanka Lipsko; Echo Dnia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.