W Lipsku ruszył „Projekt 27-300”!
„Projekt 27-300” to nieformalna grupa, promująca i wspierająca miasto Lipsko i jego mieszkańców.

Jak informuje pomysłodawca:

W ramach projektu, aktualnie prowadzimy dwie akcje pomocowe:

  • Jadłodzielnia, która – mamy nadzieję – stanie lada moment w Lipsku.

Jest to idea dzielenia się jedzeniem. Mnóstwo żywności się marnuje, a jednocześnie mnóstwo osób jest głodnych – postanowiliśmy połączyć kropki i zrealizować w Lipsku Jadłodzielnie.

Dobre serca już nam pomogły, czekamy teraz tylko na miejsce, gdzie możemy ją postawić.

W najbliższych planach również Szafa Miejska – wymiana ciepła, czyli dzielenie się ubraniami. Wiadomo, przy takich akcjach są też potrzeby – aktualnie potrzebujemy dużej, sprawnej, używanej lodówki, by zakończyć projekt.

  • Ciepły posiłek dla potrzebujących.

Wiemy, że w tych szczególnych warunkach pogodowych są osoby „uziemione” w domu, ze względu na chorobę, wiek, czy tymczasowy zakaz wychodzenia. Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i dostarczyć im ciepły posiłek pod same drzwi. Dzięki uprzejmości i dobremu sercu Restauracji Pod Pretekstem, jesteśmy w stanie zapewnić i dostarczyć potrzebującym nawet kilkadziesiąt posiłków tygodniowo.

Jeżeli ktokolwiek zna osobę lub sam jest taką osobą, dla której ten ciepły posiłek będzie znaczył wiele, a w obecnej sytuacji, nie jest w stanie wyjść z domu i skorzystać z pomocy, jaką aktualnie oferują instytucje miejskie – prosimy o zgłoszenia do:

Dostarczymy posiłek i porozmawiamy, by móc też pomagać w przyszłości.

To nie koniec!

Planujemy też rozwinąć akcję i stworzyć w Lipsku „zawieszony posiłek” [czyli możliwość wykupienia posiłku, 2 zł zupa, 8 zł drugie danie] , który trafi bezpośrednio do potrzebującej osoby, ale o tym niebawem!

Rozpoczynamy też lokalną pomoc dla Grzesia Sentkiewicza i jego rodziny, którzy zmagają się z niecodzienną chorobą. To już planujemy i napewno niebawem o tym usłyszycie – już teraz warto wspomnieć, że można przeznaczyć 1% podatku – to nic nie kosztuje!

Jest to dobrowolne i bezinteresowne działanie, dlatego też niezbędna jest pomoc mieszkańców.

Nie chcemy pieniędzy, potrzebujemy osób o dobrym sercu, które w pomogą nam realizować projekty – zarówno w sposób czynny (niosąc pomoc w terenie), jak i bierny (organizując środki pomocowe).
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*