Urodziny Izabeli Trojanowskiej – Wszystko, czego dziś chcęscreen
Czas czytania: 2 min.

Lata 80-te dla polskiej piosenki były kultowe. Do dziś rozbrzmiewają utwory z tamtych czasów. Izabela Trojanowska w 1980 roku zaśpiewała “Wszystko, czego dziś chcę”.

Wczoraj obchodziła urodziny.

Izabela Trojanowska zdobyła popularność jako rockowa piosenkarka. Zasłynęła także charakterystycznym wizerunkiem stylizowanym na femme fatale. Poza muzyką artystka zajmuje się aktorstwem.

Z pewnością wiele osób – bez względu na wiek zna Izabelę Trojanowską. Gwiazda sceny muzycznej w latach 80. wyznaczała trendy modowe i urodowe. Jej „fryzura na Trojanowską” przeszła do historii. Eksperymentowała również ze swoimi kreacjami, które zostały w pamięci przez starsze pokolenie. W czasach swojej młodości kochało się w niej wielu mężczyzn, a kobiety jej zazdrościły urody, figury i talentu.

Imię: Izabela Ludwika

Nazwisko: Trojanowska

Nazwisko panieńskie: Schütz

Data urodzenia: 22.04.1955 r.

Znak zodiaku: byk
Zawód: rockowa wokalistka i aktorka filmowa, serialowa i teatralna

Osoby – związki:Artystka wzięła ślub w 1979 roku. Mąż Izabeli Trojanowskiej to Marek Trojanowski. Z zawodu jest matematykiem cybernetykiem.

Rodzice: Maksymilian Schütz i Zofia Schütz (z domu Barcz)

Dzieci: córka Roxanna (ur. w 1991 r.)

Rodzeństwo: bracia Maksymilian i RomanBiografia

Od początku, uprawiając zawód aktorki i piosenkarki, zawsze czułam jakieś między nimi rozdarcie… Pozornie wydaje się, że te dziedziny sztuki są bardzo do siebie zbliżone, w końcu stoisz przed publicznością w pełnym świetle, często nawet na tych samych scenicznych deskach… A jednak często śpiewająca aktorka to dziwoląg, coś jakby fruwająca ryba… Piosenkarki rzadko podejmują się działań aktorskich i też im to nie bardzo wychodzi…Piosenka to skrót. Krótkie spięcie, trzy, cztery minuty, w których musi coś zaiskrzyć… jak nie zaiskrzy, to koniec… Na początku szalonych i wspaniałych lat osiemdziesiątych razem z Romualdem Lipko i Andrzejem Mogielnickim udało nam się przygotować taki repertuar, który zelektryzował ludzi. Wtedy chyba w powietrzu było dużo elektryczności… Potem przyszły następne płyty…Zawsze chętnie wracam do śpiewania, nawet po dłuższej przerwie. Podchodzę do tego równie poważnie jak do działań aktorskich, może nawet z większa tremą… Jedno wiem: nigdy nie chciałbym, żeby ktoś powiedział, że jestem najlepszą piosenkarką wśród aktorek i najlepszą aktorką wśród piosenkarek.

 

Izabela Trojanowska

Więcej o artystce.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.