Planowane inwestycje w Gminie Ciepielów na 2021 rok!
30 grudnia odbyła się sesja budżetowa Rady Gminy w Ciepielowie. Radni przyjęli budżet na 2021 rok. Znalazło się w nim ponad dwa i pół miliona złotych na inwestycje.

Zgodnie z uchwalonym projektem, budżet gminy Ciepielów to w tym roku 26 milionów 981 tysięcy 287 złotych z czego całość to dochody bieżące. W przypadku wydatków gmina planuje wydać dokładnie taką samą kwotę. Oznacza to, że budżet Ciepielowa nie będzie miał w tym roku deficytu. Duża część pieniędzy – aż 9 milionów 241 tysięcy 463 złote – zostanie przeznaczona na oświatę. Niemal taka sama kwota zostanie wydana na różnego rodzaju świadczenia (9 milionów 205 tysięcy 93 złote). Z kolei ponad półtora miliona gmina wyda na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska. Kolejny milion na Ochotnicze Straże Pożarne, a dwa i pół miliona na administrację publiczną.

Gmina Ciepielów mimo pandemii koronawirusa postanowiła też przeznaczyć dwa i pół miliona złotych na różnego rodzaju inwestycje. Wśród tegorocznych planów zdecydowanie największa jest budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowej. Nowa siedziba druhów ma kosztować 680 tysięcy złotych. Wśród inwestycji znalazło się też zagospodarowanie terenu i rozbudowa znajdującego się w Wielgiem Przedszkola Samorządowego. W tym przypadku mowa o kwocie 200 tysięcy złotych. Prac budowlanych doczeka się również Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie. Jej budynek ma ulec modernizacji za 310 tysięcy złotych, zaś przy placówce ma również rozpocząć się budowa basenu (koszt to 200 tysięcy złotych). Wśród innych inwestycji znalazła się też rewitalizacja parku w Ciepielowie za 100 tysięcy, czy też zagospodarowanie wschodniej części Placu Zwycięstwa w tej samej miejscowości (koszt 200 tysięcy).

Źródło: Echo Dnia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*