Informacja o szczepieniach przeciw COVID-19 na terenie Gminy Rzeczniów!
Od 15 stycznia 2021 roku uruchomiona została gminna infolinia, gdzie mogą Państwo uzyskać informację na temat szczepień oraz uzgodnić transport dla osób z terenu Gminy Rzeczniów, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi COVID-19, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00-16:00 pod numerem telefonu: 507 102 280.

Osoby, które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID-19 ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać ze specjalnego transportu organizowanego przez Urząd Gminy w Rzeczniowie i OSP.

Transport będzie zorganizowany dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 na terenie Gminy Rzeczniów:

Ośrodek Zdrowia w Rzeczniowie

Rzeczniów 1 A

27-353 Rzeczniów

tel. 48 616 70 06; 48 3401931

Pacjent może zgłosić zamiar zaszczepienia się w dowolnym punkcie szczepień. Lista punktów szczepień dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Zarejestrować można się:

  • u lekarza POZ,
  • w punktach szczepień,
  • przez internetowe konto pacjenta,
  • przez stronę gov.pl/szczepimysie
  • przez dedykowaną infolinię 989 – jest to bezpłatna całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Można to zrobić samodzielnie lub przez osobę bliską, kogoś z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji ustala się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Źródło: Urząd Gminy w Rzeczniowie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*