Montaż paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła na terenie Gminy Ciepielów!Ponad 70% zestawów solarnych na terenie Gminy Ciepielów zostało już zamontowanych.

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. A wszystko to w ramach największej w historii Gminy Ciepielów inwestycji. Dzięki projektowi Odnawialnych Źródeł Energii, na terenie Gminy Ciepielów instalowanych jest ponad 250 urządzeń (kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła) za łączną kwotę ponad 6 milionów złotych, z czego unijna dotacja to ponad 4,6 miliona złotych.

W ramach programu zawarto już umowy na 100% instalacji, tym samym nie ma już żadnych wolnych zestawów OZE. W najbliższych dniach rozpocznie się instalacja ponad 200 kW paneli fotowoltaicznych na wszystkich budynkach użyteczności publicznej (szkoły, remizy OSP, hydrofornie, oczyszczalnia ścieków, przedszkole, oczyszczalnia ścieków, urząd gminy, itp.). Tylko dzięki tej inwestycji w budżecie Gminy, co roku pozostanie ponad 300 tysięcy złotych oszczędności.

Dodatkowo w tym roku, dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii, a także inwestycjom w gminne programy dopłat do wymiany pieca węglowego na ekologiczny, Gmina Ciepielów ma szansę stać się jedną z najbardziej ekologicznych Gmin na Mazowszu.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.