Miliony na budowę kompleksów sportowo-rekreacyjnych
Budowa kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Chotyzach, Kałkowie, Pcinie, Starym Ciepielowie i Wielgiem

Za kwotę 2 316 897,32 zł firma DRO-MAR Oddział Makowiec zrealizuje budowę kompleksów sportowo – rekreacyjnych w Chotyzach, Kałkowie, Pcinie, Starym Ciepielowie i Wielgiem.

Na projekt „Budowa mini kompleksów sportowo-rekreacyjnych w miejscowości Chotyze, Kałków, Pcin, Stary Ciepielów i Wielgie”, Urząd Gminy w Ciepielowie pozyskał dofinansowanie w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Polski Ład w kwocie 3 150 000 zł, przy wkładzie własnym wynoszącym tylko 10%. W związku z powyższym, do pięciu nowych mini kompleksów Gmina dopłaci ze środków własnych tylko 231 689 zł.

Bez wątpienia najlepsze dofinansowanie w historii naszej gminy.

– informuje Artur Szewczyk Wójt Gminy Ciepielów.

W ramach podpisanej umowy zostanie wybudowana ogólnodostępna infrastruktura sportowo-rekreacyjna składająca się z wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni ze sztucznej trawy, placu do ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała – street workout, siłowni zewnętrznej, placu zabaw dla dzieci oraz ze strefy rekreacyjnej z zamontowanym zewnętrznym betonowym stołem do ping ponga oraz stołu do gier w szachy, które posłużą mieszkańcom do amatorskiego uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu.

Dodatkowo w Wielgiem powstanie drugi w gminie kort do tenisa ziemnego z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

Źródło: UG w Ciepielowie.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*