Ewakuacja oddziału pielęgnacyjno – opiekuńczego. ĆwiczeniaOSP Maruszów/ Facebook
Listen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

12 września br. funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej wraz z kierownictwem Komendy Powiatowej PSP w Lipsku przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie Szpitala w Lipsku.

W pozoracji wskazano pożar w jednym z pomieszczeń oddziału pielęgnacyjno – opiekuńczego na czwartym piętrze obiektu Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku. Przeprowadzono ewakuację z IV piętra gdzie poszkodowanymi byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku.

Ćwiczenia rozpoczęły się od informacji od pracownika szpitala do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Lipsku o wystąpieniu na obiekcie pożaru. Dyżurny SKKP skierował do działań zastępy straży pożarnej. W tym czasie kierownictwo szpitala zarządziło ewakuację oddziału, na którym powstał pożar. Ważnym elementem tych ćwiczeń była współpraca pomiędzy pracownikami funkcyjnymi szpitala a Kierującym Działaniem Ratowniczym.

Strażacy mieli okazją do zapoznania się z terenem i obiektem szpitala, planem szpitalnych budynków, miejscami umożliwiającymi swobodne rozstawienie sprzętu ratowniczego jak również możliwościami ewakuacji osób przebywających w szpitalu.

W ćwiczeniach udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lipsku pełniący w tym dniu służbę, zastępy OSP z Krępy Kościelnej, Ciepielowa, Rzeczniowa i Maruszowa. Natomiast w roli obserwatorów ćwiczeń byli pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Lipsku a zabezpieczenie ćwiczeń przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.

Żródło: KPPSP w Lipsku

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.