Nowoczesna karetka dla szpitala w LipskuCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Nowy specjalistyczny pojazd o wartości prawie 680 tys. zł trafi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku. Zakup karetki był możliwy dzięki realizowanemu przez samorząd województwa mazowieckiego projektowi unijnemu o wartości 578 mln zł. W najbliższą niedzielę marszałek Adam Struzik przekaże karetkę szpitalowi.

 

Serdecznie zapraszamy

na przekazanie karetki

 

4 lutego (niedziela) 2024 r. o godz. 10.00

do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku,

Śniadeckiego 2.

Nowa karetka typu C to pojazd marki Volkswagen Crafter wyprodukowany w 2023 r. Ambulans jest wyposażony w nosze główne, transporter pod nosze, defibrylator transportowy, respirator transportowy, ssak elektryczny, pompę infuzyjną czy krzesełko kardiologiczne. Zakup nowoczesnej karetki o wartości prawie 680 tys. zł był możliwy dzięki realizacji przez samorząd województwa mazowieckiego projektu polegającego na wspieraniu mazowieckich szpitali w walce z COVID-19 poprzez doposażanie tych placówek w niezbędny sprzęt.

Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego. Wartość projektu opiewa na kwotę 578 172 121,00 zł, w tym 493 442 397,00 zł to środki UE, 34 144 342 zł – środki budżetu państwa, a 50 585 382,00 zł – wkład własny województwa mazowieckiego. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.