Dała oszustowi login i hasłoCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Policjanci apelują, aby nie podawać danych z karty płatniczej i nie otwierać linków nadesłanych przez obce osoby. Zwłaszcza jeśli jest to związane z przekazywaniem pieniędzy. Przestępcy w ten sposób mogą uzyskać dane potrzebne do zalogowania się na konto i wypłacić z niego pieniądze.

W tym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu lipskiego, która padła ofiarą oszustwa internetowego.

Kobieta na jednym z popularnych portali społecznościowych znalazła ogłoszenie dotyczące loterii w banku. Możliwości wygrania dużych pieniędzy uśpiła czujność kobiety. 30-latka chcąc wypłacić “rzekomą wygraną” podała wrażliwe dane niezbędne do zalogowania się do bankowości internetowej.

To niestety spowodowało, że przestępca uzyskał dostęp do jej konta. Kobieta straciła 500 zł.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności: nie klikajmy w nadesłane linki pochodzące od nieznanych osób czy źródeł, zawsze dokładnie czytajmy, co zawierają przesłane wiadomości, nie przekazujmy swoich danych osobowych oraz danych kart płatniczych, nigdy nie podawajmy haseł, pinów, ani kodów dostępu, nie instalujmy nieznanych aplikacji w telefonie ani innych urządzeniach, na których obsługiwana jest bankowość internetowa.

Źródło: Policja Lipsko

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.