Oszust zatrzymany na gorącym uczynku!Czas czytania: < 1 minutę

KURIER” ZATRZYMANY ZA OSZUSTWO NA KRYPTOWALUTY

Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o udział w oszustwie z kryptowalutami w tle. Pokrzywdzony stracił 500 zł, a miał przekazać jeszcze 40 tys. złotych. 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 57-letniego mężczyznę, obywatela Ukrainy, mieszkańca powiatu warszawskiego, podejrzanego o pomocnictwo w oszustwie. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kiedy przyjechał odebrać pieniądze od pokrzywdzonego.

Jak ustalili funkcjonariusze, 82- letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lipskiego, kilka dni wcześniej nieświadomie przeglądając jedną z fikcyjnych platform inwestycyjnych, trafił na reklamę pewnego mężczyzny.

Miał on oferować szybki zysk poprzez inwestycje na giełdzie w kryptowaluty.

Fałszywy „doradca” przedstawił się jako analityk finansowy, specjalizujący się w inwestowaniu w kryptowaluty i zachęcał, by na początek zainwestował drobną sumę pieniędzy.

Mężczyzna postanowił spróbować i wpłacił 500 zł. Oszust nie ograniczył się tylko do poleceń przelewów internetowych i zaproponował przekazanie 40 tys. złotych podesłanemu do jego miejsca zamieszkania kurierowi. Pieniądze te miały zostać wpłacone na wysoko oprocentowane konto.

Pokrzywdzony wypłacił w banku żądaną kwotę pieniędzy.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 57-latka, który przyjechał po „przesyłkę”.

Zatrzymanemu mężczyźnie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawiono zarzut pomocnictwa w oszustwie. Czyn ten zagrożony jest karą więzienia nawet do 8 lat.

KPP Lipsko.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.