Zabytki w powiecie zostaną wyremontowane przy wsparciu samorządu Mazowsza
Władze Mazowsza pomogą w remoncie trzech zabytków z powiatu lipskiego.

12 lipca, radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przekazaniu 270 tys. zł z budżetu regionu na prace restauratorskie i konserwatorskie przy trzech zabytkach z terenu powiatu lipskiego.

To są wyjątkowe obiekty, które wymagają stałej, profesjonalnej opieki. Będziemy pomagać, bo widzimy w tym głęboki sens. Te zabytki powinny zostać zachowane w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń.

 – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Kolejny rok z rzędu nabór o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Zgłoszonych zostało aż 241 wniosków. To największa liczba w historii tego programu. Wnioskodawcy ubiegali się o wsparcie o wartości przekraczającej 39 mln zł.

Jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, wsparcie z budżetu regionu to czasem jedyna szansa na przeprowadzenie inwestycji.

Lista beneficjentów z powiatu lipskiego:

  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Tekli w Tymienicy Nowej – Remont tynków wewnętrznych wraz z robotami malarskimi w budynku kościoła pw. Św. Tekli w Tymienicy – etap II (70 000,00 zł).
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Zygmunta w Siennie – Remont dachu i więźby dachowej na kościele pw. Św. Zygmunta w Siennie (100 000,00 zł).
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rzeczniowie – Remont konserwatorski zabytkowych, wapiennych wypraw tynkarskich oraz historycznych warstw malarskich kaplicy południowej i północnej kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rzeczniowie (100 000,00 zł).

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*