Zabójcze sople na szkole w Lipsku i Woli Soleckiej!
Spadający z dachów śnieg i lód.

W związku z aktualną sytuacją pogodową apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przechodząc pod dachami budynków, z których może spać śnieg oraz lód.

Prosimy mieszkańców o sprawdzenie czy na dachach budynków których są właścicielami nie zalega śnieg, który może stwarzać niebezpieczeństwo.

Obowiązkiem każdego właściciela lub zarządcy budynku jest usuwanie śniegu, tak aby nie zagrażał przechodniom.

Ponadto, jak informuje nas Czytelniczka:

Sople wiszące na szkole podstawowej (w Lipsku – przyp. aut.) zagrażają życiu dzieci.

I dodaje:

Zresztą przy szkole na Woli Soleckiej wiszą takie trzymetrowe również.
2 Komentarze

  1. Super, że mamy takich czujnych czytelników. Szkoda tylko, że nie zwracają uwagi na fakt, że nie ma tam ciągów pieszych a w wielu miejscach naszego miasta tworzą się sople nad chodnikami i tam jest już bezpiecznie ?

  2. Szanowni Czytelnicy w związku z zamieszczoną informacją dotyczącą „zabójczych sopli” w naszej szkole, pragnę poinformować że w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku już w ubiegłym tygodniu podjęliśmy działania mające na celu usunięcie zalegającego śniegu z dachów oraz reagujemy na bieżące zagrożenia związane z tworzeniem się lodowych sopli przy krawędziach dachu. Staramy się na bieżąco usuwać zlodowacenia lub zabezpieczać niebezpieczne miejsca. Jednocześnie pragnę uspokoić zaniepokojoną tajemniczą Czytelniczkę i poprosić w przyszłości gdy zauważy coś niepokojącego o bezpośredni kontakt ze szkołą – osobiście, telefonicznie, mailem. Nie obawiajmy się rozmawiać. Jednocześnie życzę wszystkim Państwu zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.
    Marek Gierasiński – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.