Z Zawiszy Sienno na Mistrzostwa Świata w Katarze
Rafał Lasocki jako współpracownik (sztab szkoleniowy) selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Czesława Michniewicza pojechał na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zaraz po meczu z Meksykiem bardzo szybko pojechałem zobaczyć na żywo naszych potencjalnych rywali po wyjściu z grupy (Francja – Australia). No co, cały czas mamy szansę!!! Na szczęście pierwszy mecz nie był meczem otwarcia, drugi nie będzie o wszystko, a trzeci, mam nadzieję, o honor… Móc widzieć najlepszych piłkarzy na świecie na wyciągnięcie ręki – bezcenne!

– te słowa Rafał Lasocki nadesłał do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

16 marca br. decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej Rafał Lasocki został trenerem w sztabie reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Rafał dotychczas był trenerem reprezentacji do lat 15. Obaj trenerzy współpracowali ze sobą w kadrze U-21.

Rafał jest ostrowczaninem, wychowankiem KSZO, z którym występował na boiskach Ekstraklasy. Urodził się 2 lipca 1975 roku. Karierę piłkarską kontynuował w takich klubach, jak Lech Poznań, z którym zdobył Puchar i Superpuchar Polski oraz Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Zawisza Bydgoszcz, Wisła Płock i Śląsk Wrocław. W Ekstraklasie rozegrał łącznie 117 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. Trzy razy wystąpił również w barwach reprezentacji Polski, a w swym debiucie 14 lutego 2003 roku strzelił gola w wygranym 3:0 spotkaniu z Macedonią. Wystąpił również w meczach z Belgią w Brukseli oraz z USA w Chicago.

Tak naprawdę Rafał Lasocki nigdy nie zakończył swej kariery piłkarskiej. Mówił, że futbol wyznacza jego rytm serca. Ostatnio był grającym trenerem w Zawiszy Sienno, a na codzienne treningi często jeździł rowerem. Jest trenerem w klasach piłkarskich ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Rafał Lasocki ukończył kursy UEFA A Elite Youth i UEFA Pro w Szkole Trenerów PZPN. Od 2016 roku jest trenerem monitorującym inicjatywy Grassroots, m.in. w Akademii Młodych Orłów.

Źródło: Gazeta Ostrowiecka; Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.