W Lipsku odbędzie się Festiwal Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej POWIŚLE!
Po dwóch latach przerwy, Lipskie Centrum kultury wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Społecznej Winda z ogromną radością zaprasza do udziału w 26. edycji Festiwalu Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej POWIŚLE.

 

Festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz kulturalny Lipska i jest ważnym wydarzeniem kulturalnym na południu Mazowsza promującym kulturę ludową. Organizowany jest z potrzeby zaprezentowania i popularyzacji folkloru naszego regionu oraz ochrony dorobku artystycznego, potrzeby uaktywniania twórczych aspiracji nieprofesjonalnych twórców ludowych.

Festiwal jest świętem folkloru w naszym mieście, każda kolejna edycja sprzyja odkrywaniu nowych wartości w kultywowaniu rodzimej tradycji. Bazując na aktywności społecznej mieszkających tu ludzi, Organizatorzy Festiwalu pragną utrwalać i zapisywać „uciekający czas”, a tym samym dbać o nasze dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

 

Festiwal ma zasięg ponadregionalny. Twórcy ludowi  zaprezentują swoje umiejętności się w kategoriach: mistrz i uczeń, śpiewacy ludowi, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, kapele ludowe.

Co roku Festiwal gromadzi liczne grono wykonawców, którzy z zamiłowania do folkloru chętnie biorą udział w tym wydarzeniu.

 

Festiwal odbędzie się 19 czerwca 2022 r. o godz. 13.00.

Źródło: LCK.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*