W Chotczy odbyły się uroczystości poświęcone 104. rocznicy odzyskania niepodległościCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

10.11.2022 r. w Chotczy odbyły się uroczystości poświęcone 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

Na placu szkolnym, po patriotycznych słowach powitania wygłoszonych przez dyrektor szkoły Lidię Łukasik i pełnych refleksji nad przeszłością i współczesnością naszego kraju słowach Wójta Gminy Chotcza Janusza Witczaka, odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt zamontowany w ramach projektu „Pod biało- czerwoną”.

Podczas ceremonii wciągnięcia flagi, wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe OSP w Chotczy.

Następnie przed pomnikiem ku czci bohaterów walczących pod Chotczą zostały zapalone znicze i umieszczono Ogień Niepodległości, który był przekazany 7 listopada w Kościele pw. Świętej Trójcy w Lipsku przez Sztafetę Rowerową z Hufca Zgierz na ręce delegacji w osobach Wójta Gminy Janusza Witczaka i dh. Justyny Patyk.

Kolejną częścią obchodów patriotycznej rocznicy była akademia poświęcona sprawie wolności na przestrzeni czasów. Uczniowie klas V i VII wraz z wychowawczyniami przygotowali i przedstawili historyczne momenty rozbiorów i radość z odzyskanej państwowości Polski. To była kolejna niecodzienna lekcja historii. Uroczystość została uwieczniona poprzez zdjęcia wykonane przez ucznia klasy VIII aparatem zakupionym w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

Źródło: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk Partyzanckich w Chotczy.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.