Cmentarna drożyzna! Mieszkańcy powiatu domagają się…
Znacznie droższe znicze oraz kwiaty, czyli cmentarna drożyzna przed Wszystkich Świętych mocno dała się we znaki Polakom. Są jednak sposoby, aby w następnym roku, przy okazji tychże świąt (ale nie tylko!), wydatki ograniczyć.

Jednym z rozwiązań na taką drożyznę, są wypożyczalnie zniczów, tj. w myśl zasady „kup wkład, a znicz wypożycz”.

Takie „wypożyczalnie” funkcjonują już na wielu cmentarzach w Polsce, m.in. w Jarosławiu. Wystarczy jedynie kupić wkład i wybrać oddany wcześniej na regał znicz, aby udekorować grób swoich bliskich. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne.

– informują radni Rady Miasta z klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław, inicjatorzy pomysłu.

Waldemar Paluch, Burmistrz Jarosławia przekazał Interii, że regały ustawione na jarosławskich cmentarzach komunalnych doskonale się sprawdzają.

Korzystają z nich mieszkańcy, którzy zmieniając wystrój nagrobków, usuwają z nich znicze w dobrym stanie, a takie mogą być wykorzystane ponownie przez osoby, które ich potrzebują. To bardzo dobra inicjatywa.

– dodaje.

Podobne regały znaleźć można też między innymi na cmentarzach w Chełmie, Malborku, Mławie, Iławie, Oleśnicy i Obornikach i na wielu innych. W mediach społecznościowych mieszkańcy wskazują też, że nawet jeśli takiej podzielni nie mają, to korzystają ze zniczy z drugiego obiegu. Zaglądają po prostu do kontenerów na odpady i stamtąd wydobywają te, które można jeszcze wykorzystać.

Czy doczekamy się takich „wypożyczalni” na cmentarzach z terenu powiatu lipskiego?

Źródło: Interia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.