V Charytatywny Bieg Mikołajkowy w Hucie k. Lipska za nami
10 grudnia br. w Hucie koło Lipska odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Wydarzenie miało na celu realizację marzeń wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w odniesieniu do dokończenia budowy Terapeutycznych Ogrodów Zmysłów.

Powoli staje się to już tradycją, kiedy to na początku grudnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie odbywa się impreza charytatywna. W tym niesamowitym wydarzeniu uczestniczyło mnóstwo osób – nie tylko z powiatu lipskiego, ale i z okolic. Hasłem wydarzenia było „Światło płynące z serca”.

Tak dużo serc zaświeciło tego dnia, że nie sposób ich tu wymienić. Wiele z tych osób jest z nami każdego roku, wiele było pierwszy raz i już zadeklarowało swoją obecność na następnych wydarzeniach. Nie można się temu dziwić bo wczorajszy dzień był magiczny

– czytamy na stronie internetowej Ośrodka w Hucie.

Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na budowę ekologicznego oświetlenia LED-owego, które rozświetli Terapeutyczny Ogród Zmysłów, gdzie dzieci nie tylko za dnia, ale i wieczorową porą będą mogły spędzać swój wolny czas, rehabilitować się i rozwijać.

Wydarzenie obfitowało w mnóstwo różnorodnych atrakcji. Głównym z nich był Bieg Mikołajkowy, który w tym roku odbył się na różnych dystansach, po to, by zaangażować jak największą ilość osób niezależnie od poziomu zaawansowania sportowego. Gościem specjalnym i jednocześnie patronem tegorocznego biegu był, sprinter, srebrny medalista olimpijski w sztafecie 4 x 100 metrów, także mistrz Europy w tej specjalności, pięciokrotny halowy mistrz Europy, a także Kawaler Orderu Uśmiechu – Marian Woronin.

Oprócz Biegu, odbył się także kiermasz z przeróżnymi wyrobami przekazanymi przez lokalnych przedsiębiorców, twórców regionalnych, artystów i innych. Nie mogło też zabraknąć licytacji. Dochód, zarówno z kiermaszu, jak i licytacji w całości przekazany został na główny cel imprezy.

Wielką niespodzianką dla wszystkich zebranych był koncert zespołu Playboys. Kuba Urbański wraz z ekipą rozgrzali nieco zmarzniętych uczestników wydarzenia swoimi największymi przebojami.

Był z nami prawdziwy Mikołaj w swoich pięknych saniach, malowaliśmy bombki, tańczyliśmy zumbę, biegliśmy na różnych dystansach, oglądaliśmy wzruszający występ dzieciaków, jedliśmy watę cukrową, popcorn i pyszne pierogi, licytowaliśmy cudowne rzeczy przekazane na kiermasz i aukcję i bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach zespołu Playboys.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tym małym Ośrodku w Hucie znów zadziała się magia.

– możemy przeczytać w obszernej relacji na stronie internetowej Ośrodka w Hucie.

To nie koniec wsparcia dla Ośrodka w Hucie. Choć wydarzenie się zakończyło, na Facebook’u Fundacji Follow Me cały czas trwa aukcja przedmiotów.

Więcej informacji o aukcjach – TUTAJ.

Źródło: Echo Dnia; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie; Fundacja Follow Me.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.