Uwaga! Zgłoś swoje kury do PIW! Każdą!
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz.768) nakłada na posiadaczy drobiu obowiązek zgłaszania do PIW miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki.

Komunikat o konieczności zgłaszania miejsc chowu drobiu wydał lipski PIW:

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku informuje o konieczności zgłaszania miejsc utrzymywania drobiu przyzagrodowego. Obowiązek ten wynika z §1 ust.1 pkt. 2 lit. b Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 roku (Dz.U. z 2022, poz. 768) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, zgodnie z którym nakazuje się zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Formularz można wysłać pocztą, zanieść osobiście lub przesłać za pomocą ePUAP.

Szczegóły, kontakt: https://piw-lipsko.pl/

Wydawało nam się początkowo, że to jakiś błąd, niezrozumienie. Niestety. Informację potwierdziliśmy w kilku PIW z terenu Polski. Jednak, na co zwracają uwagę weterynarze, nie ma procedur i nie wiadomo jak tego dokonać i czy nadawać numer i sami nie są pewni czy już jedną kurę zgłaszać.

Wszyscy zgodnie radzą, żeby to jednak zrobić. 

Według rozporządzenia nie ma znaczenia czy kury są tylko na własny użytek mięsny czy dla własnych jajek.

LINK DO ROZPORZĄDZENIA

 

 

Od dzisiaj jest tez obowiązek zgłoszenia każdej kury do ARiMR, jednak o tym napiszemy wkrótce ponieważ wpis do ARiMR jest możliwy po uzyskaniu wpisu do PIW…
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.