Uwaga! Zgłoś swoje kury do PIW! Każdą!Czas czytania: < 1 minutę

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz.768) nakłada na posiadaczy drobiu obowiązek zgłaszania do PIW miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki.

Komunikat o konieczności zgłaszania miejsc chowu drobiu wydał lipski PIW:

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku informuje o konieczności zgłaszania miejsc utrzymywania drobiu przyzagrodowego. Obowiązek ten wynika z §1 ust.1 pkt. 2 lit. b Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 roku (Dz.U. z 2022, poz. 768) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, zgodnie z którym nakazuje się zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Formularz można wysłać pocztą, zanieść osobiście lub przesłać za pomocą ePUAP.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lipsku

ul. Iłżecka 2

27-300 Lipsko

Godziny pracy urzędu:

poniedziałek 7:30 – 18:00

wtorek-piątek 7:30 – 15:30

tel./fax: (48) 378-25-44

e-mail: sekretariat@piw-lipsko.pl

 

 

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

2 Komentarze

  1. Przestańcie ludzi straszyc, straszyli brakiem szczepionki, strasyli ze sie w spisie ludności nie spiszemy to raty będą 5 tysięcy. i co? i nic! żadnych nie bylo. Tu nie chodzi o bezpoeczenstwo grupowe, tu chodzi kontrolę nas, i o to bysmy nie mieli swojej żywności tylko kupowali syf w sklepie.

  2. Ojej toż to […] przyjętym do pracy po znajomości narobili zajęcia . Ledwo skończyli ganiac za kiełbasa po Jelonku a już kury będą łapać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.