Urlop nad polskim morzem w RowachGrassy dunes and the sea at sunset. Baltic Sea in Ustka Poland
Czas czytania: 2 min.

Wakacje nad polskim morzem mają tak samo dużo zwolenników, jak i przeciwników. Tych drugich bardzo łatwo przekonamy, że nie mają racji. Wakacje w Rowach to nie tylko wypoczynek na plaży. Na turystów czeka cała masa innych atrakcji.

 

Co można robić nad polskim morzem?

Zacznijmy od plaży, bo nie ma co się oszukiwać – wiele osób właśnie dla piasku i wody jedzie na północ Polski.

Koc lub leżak to tylko jedna z form wypoczynku. Na plaży można też grać w kometkę lub siatkówkę plażową, rzucać ringo, puszczać latawca czy choćby spacerować.

Plaża w Rowach nawet w szczycie sezonu nigdy nie jest naprawdę mocno zatłoczona. Nawet jeśli przy wejściu jest dużo ludzi, wystarczy odejść kawałek dalej, by cieszyć się spokojem i prywatnością.

Atrakcje w pobliżu Rowów

Słowiński Park Narodowy ma tyle do zaoferowania, że niemal może konkurować z plażą. Przede wszystkim są tu dzikie plaże (tak, są jeszcze takie miejsca nad Bałtykiem!), ruchome wydmy, szlaki piesze i rowerowe.

Z Rowów do Ustki można przejechać rowerem tzw. Szlakiem Zwiniętych Torów, czyli wzdłuż nieistniejącej już linii kolejowej. Szlak liczy 23 km i prowadzi drogami gruntowymi. To dobra alternatywa dla leżenia na plaży, szczególnie w chłodniejszy dzień.

Na spacer do Dębiny można się wybrać plażą na piechotę. Warto, bo gdy wieje na miejscowym klifie roi się od paralotniarzy. Sam klif też jest wart zobaczenia.

Lokalną atrakcją jest też Jezioro Gardno. Chociaż duże, nie jest głębokie, w najgłębszym miejscu ma nieco ponad dwa i pół metra. Często można tu zobaczyć miłośników kitesurfingu i windsurfingu. Jest też plaża i miejsce, w którym można łowić ryby. To alternatywa dla Bałtyku, szczególnie gdy mocno wieje wiatr. Nad przy jeziorze znajduje się wieża widokowa.

W samych Rowach warto zajrzeć do portu. Cumują tu zarówno łodzie turystyczne (można wybrać się w krótki rejs), jak i rybackie.

Gdzie nocować w Rowach?

Baza noclegowa Rowów może zaskoczyć kogoś, kto nigdy nie był w tym miasteczku. Chociaż same Rowy są nieduże, to wybór dla turystów jest ogromny. Noclegi Rowy to przede wszystkim pensjonaty i pokoje gościnne, ale nie brak też ośrodków resortowych o podwyższonym standardzie. Każdy znajdzie tu coś skrojonego pod jego budżet i oczekiwania.

Rowy może nie są duże, za to gwarantują wypoczynek z dala typowo turystycznego tłoku i hałasu. Tu czas płynie wolniej, a przyjemność z obcowania z naturą nie ma sobie równej.

Artykuł zewnętrzny

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.