Twoja kwarantanna mogła być nielegalna. Mandaty też!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

31 marca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym osoba przekraczająca granicę Polski podlega 14 dniowej kwarantannie z mocy prawa, bez wydawania decyzji inspektora sanitarnego.

Tymczasem z dniem 10 kwietnia nowym rozporządzeniem uchylono rozporządzenie z 31 marca. Oznacza to, że wszystkie kwarantanny, które rozpoczęły się pod rządami starego rozporządzenia, zakończyły się  10 kwietnia.

Dokładnie to samo rząd zrobił 19 kwietnia. Wydając nowe rozporządzenie uchylił stare. W żadnym z nich nie przewidział przepisów, które utrzymywałyby w mocy kwarantannę rozpoczętą na mocy poprzedniego rozporządzenia.

Wcześniej  podstawą kwarantanny była decyzja administracyjna z konkretnymi datami.

Osoba, która dla przykładu przekroczyła granicę 18 kwietnia, była w kwarantannie zgodnie z prawem tylko jeden dzień. Pozostałe dni to było bezprawne ograniczenie wolności.

Zatem wszystkie mandaty osób, które miały kwarantanne na podstawie rozporządzenia z dnia 31 marca i dostały  mandaty po 10 kwietnia, dostały je nielegalnie.

Tak samo osoby, które miały kwarantanne na podstawie rozporządzenia z dnia 10 kwietnia, jeśli dostały mandat po 19 kwietnia, dostały go nielegalnie.

Źródło: PolitycznaPolska.info, Rzeczpospolita.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.