Tragedia na WiśleOSP Solec nad Wisłą
Listen to this article
Czas czytania: 2 minut

4 czerwca 2023 roku tuż przed godziną 13:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lipsku wpłynęło zgłoszenie o tonącej w Wiśle. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Kolonia Raj w gminie Solec nad Wisłą.

Do akcji zadysponowano 7 samochodów ratowniczo-gaśniczych – 33 strażaków w tym Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z JRG 1 Radom.

Z informacji wynikało, że kobieta (lat ok 27) wpadła do rzeki i porwał ją nurt. Świadkowie informowali, że kobieta natychmiast zniknęła pod wodą i nie pojawiła się na już na powierzchni.

Od okolicznych mieszkańców dowiedzieliśmy się, że to mogła być  próba samobójcza.

Kobieta osierociła 2 dzieci.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie zwodowali łódź  w okolicy w msc. Kłudzie z JRG w Lipsku oraz kolejną z OSP w Solcu nad Wisłą w pobliżu miejsca zdarzenia, po przeciwnej stronie rzeki Wisły w miejscowości Piotrawin.
Zadysponowano również OSP Chotcza z łodzią, gdzie ratownicy szukali zaginionej zaczynając od granicy naszego powiatu do msc. zdarzenia. W tym czasie zastępy OSP z Sadkowic i Solca nad Wisłą prowadzili przeszukanie brzegu rzeki.

Przy pomocy echosondy znajdującej się na łodzi OSP przystąpiono do przeszukiwania dna w miejscu wskazanym przez świadków. Echosonda wskazała punkt na dnie rzeki Wisły. Następnie za pomocą bosaka próbowano dotrzeć do wskazanego punktu, jednak próba nie przyniosła rezultatu.

Po przybyciu Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG 1 Radom  ratownicy zwodowali łódź i kontynuowali dalsze poszukiwania. Jeden z ratowników grupy wodno-nurkowej w pełnej asekuracji i zabezpieczeniu sprawdził wskazane miejsce widoczne na echosondzie. Po dotarciu do wskazanego miejsca pod wodą na głębokościach ok 4m stwierdził brak osoby poszukiwanej.

Działania płetwonurka były bardzo utrudnione ze względu na silny nurt rzeki oraz bardzo słabą widoczność.
Do poszukiwań włączona była również Lipska Policja która przeszukiwała rzekę Wisłę pływając na łodzi policyjnej oraz z powietrza przy pomocy drona.

Poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych. Zaginionej osoby nie odnaleziono.

Wpis edytowano.

 

Źródło – na podstawie:

Komenda Powiatowa PSP w Lipsku

Telefony zaufania

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
7 Komentarzy

  1. Żegnaj Aniu 😥. Pozostaniesz w pamięci każdego z nas. To nie było samobójstwo , kochała życie i swoje dzieci… przestańcie pisać takie bzdury.

  2. nikt normalny nie zostawia dzieci i nie jedzie nad wisle imprezowac i normalny czlowiek nie skacze do wisly zawsze pozostaniesz w naszej pamieci😭.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.