Czarne punkty wodnemazowiecka.policja.gov.pl
Listen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

Samorząd Mazowsza wraz z Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych kąpielisk tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku na terenie mazowieckiego w 2023 roku ustawionych będzie 88 tablic “Czarny punkt wodny”.

Na terenie powiatu mamy dwa takie punkty:

– Kolonia Raj Rzeka Wisła
– Kłudzie Rzeka Wisła.

Właśnie w jednym z nich (kolonia Raj) wczoraj weszła do wody kobieta, której ciała po całodziennych poszukiwaniach nie odnaleziono.

W ramach corocznych przygotowań do sezonu wypoczynkowego mazowiecka (i lipska) Policja realizuje szereg działań o charakterze prewencyjnym. Jednym z nich jest oznaczanie miejsc niebezpiecznych dla kąpieli tablicami ostrzegawczymi: „Czarny punkt wodny”.

Forma tablic jest prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.
Policja deleguje w miejsca oznaczone tymi tablicami funkcjonariuszy na co dzień pełniących służbę w wydziałach prewencji komend miejskich i powiatowych. Do służby w patrolach wodnych przydzielani są policjanci posiadający kwalifikacje zawodowe do kierowania jednostkami pływającymi.

W 2021 roku na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 25 utonięć, a rok później aż do 46.

Najczęstszą przyczyną tych tragicznych zdarzeń są brawura, lekkomyślność oraz alkohol. Poza tym często wypoczywający nad wodą zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i korzystają z dzikich kąpielisk, które nie są do tego przeznaczone.

 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.