Tragedia nad stawem! Zginął, próbując ratować dziecko!Czas czytania: 2 min.

W dniu 13.06.2020 roku o godz 13 32 do SKKP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o topiących się dwóch osobach na zbiorniku wodnym w miejscowości Chałupki, gm. Tarłów.

W związku z tym, że jest to obszar chroniony KP PSP w Lipsku, ta jednostka została zadysponowana do zdarzenia. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że topił się mężczyzna  lat 54 i dziecko lat 7, którzy zostali wydobyci na brzeg przez osobę postronną.
Dziecku nic się nie stało, było bez żadnych obrażeń. Natomiast mężczyzna nieprzytomny, bez oddechu był reanimowany.
Niestety po około godzinnej próbie reanimacji mężczyzna zmarł.

Agata Frejlich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie poinformowała, że 54-letni mężczyzna wraz z trójką dzieci, które były pod jego opieką, wypoczywał nad miejscowym stawem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie 7-letni chłopiec z niewyjaśnionych przyczyn zsunął się z pomostu do wody. 54-latek, wskoczył za nim do stawu i próbował go wyciągnąć na powierzchnię. Sytuację zauważyły inne osoby. Na miejsce dobiegł 30-letni mężczyzna, który też wskoczył do wody. To on wyciągnął 7-latka na powierzchnię.

– powiedziała Agata Frejlich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. 30-latek zaczął akcję reanimacyjną, czekając na przyjazd służb. Niestety, ani jemu, ani załodze karetki, która przyjechała na miejsce, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u 54-latka.

– dodała rzeczniczka opatowskiej policji.

Udział w zdarzeniu brały:
  • JRG Lipsko 🚒
  • JRG Opatów 🚒
  • OSP Tarłów 🚒
  • ZRM 🚑
  • LPR 🚁
Źródło: KP PSP w Lipsku, Polska Agencja Prasowa.
Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.