Sukces Ósmoklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie!Czas czytania: 2 min.

Absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie mają wielki powód do dumy, gdyż osiągnęli wspaniałe wyniki podczas tegorocznych egzaminów ósmoklasisty.

Należy podkreślić, iż średni wynik uczniów z języka polskiego wyniósł 70% i jest to o 11% wyższy od średniego wyniku w kraju. Wynik jest również wyższy od średniej w powiecie i województwie mazowieckim. Sukces osiągnęli także w regionie radomskim, zajmując 4. miejsce w rankingu szkół z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.

Do egzaminu przystąpiło w minionym roku szkolnym 34 uczniów klas ósmych. Mimo, że jako szkoła każdego roku zdobywa wysokie wyniki z egzaminów, to obecny rok jest wyjątkowy. W tym roku szkolnym egzamin ósmoklasisty odbył się w nietypowych warunkach. Termin został przesunięty z kwietnia na czerwiec, obowiązywał reżim sanitarny, a uczniowie od marca uczyli się i przygotowywali do niego zdalnie. Stres z tym związany był na pewno znaczący, jednak uczniowie z tej szkoły byli zmobilizowani i wytrwale uczyli się, uczestniczyli w konsultacjach prowadzonych przez nauczycieli w czerwcu i uzyskali z egzaminu ósmoklasisty satysfakcjonujące wyniki.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty rok szkolny 2019/2020

Język polski Matematyka Język angielski
Szkoła 70% 43% 41%
Klasa A 72% 48% 42%
Klasa B 68% 38% 39%

Zaprezentowane wyniki to powód do dumy rodziców, nauczycieli, dyrektora placówki, a także najwyższych władz samorządowych.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że wręcz bezbłędnie zadziałała także współpraca szkoły z rodzicami uczniów, którzy fantastycznie reagowali na wszystko, co im przekazywali. Wspierali swoje dzieci w przezwyciężaniu trudów związanych z realizacją zdalnego nauczania. Czuwali nad systematycznością wykonywania przekazywanych przez nauczycieli materiałów.

Jak zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc i zrozumienie, za co wyrażamy słowa wdzięczności. Słowa ogromnego uznania i podziękowania kierujemy również do nauczycieli za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie naszych ósmoklasistów, wyniki są efektem Waszej pracowitości, wytrwałości, współpracy i chęci do działania.

Absolwentom gratulujemy wyników i zaangażowania w przygotowanie do egzaminu. Niech zdobyte doświadczenia w edukacji dodadzą Wam odwagi oraz wiary w siebie i pomogą dotrzeć do wyznaczonego celu.

– czytamy na stronie szkoły.

Źródło: Artur Szewczyk (Blog Wójta Gminy Ciepielów); ZSP w Ciepielowie.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.