Minister Sportu z wizytą w Ciepielowie!Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

W niedzielne popołudnie, tj. 21 czerwca,  Gminę Ciepielów odwiedziła wiceminister Anna Krupka z Ministerstwa Sportu.

Spotkanie, w którym wzięło udział ponad stu Mieszkańców Gminy, odbyło się w ramach akcji „Łączy nas Polska”. Pani Minister w swoim wystąpieniu podkreśliła, co się zmieniło przez ostatnie 5 lat dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Jak bardzo zmieniała się Polska. Jak przez ostatnie 5 lat zostało dużo zrobione, żeby Polakom żyło się lepiej.

Pani Minister podkreśliła też, jak ważne są wybory, które odbędą się już za tydzień; jak ważne jest wzięcie w nich udziału i wybranie na Prezydenta Pana Andrzeja Dudę, żeby spokojnie móc kontynuować zmiany, które w Polsce następują. Żeby dobra zmiana mogła być w naszym kraju kontynuowana.

Po spotkaniu z mieszkańcami, Pani Minister zapoznała się z dokonaniami Gminy Ciepielów w zakresie zrealizowanych inwestycji infrastruktury sportowej. Nowa sala gimnastyczna – wybudowana przy ogromnym dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu, zespół przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych ze sztucznej nawierzchni, mini kompleksy sportowo-rekreacyjne, ministerialne Otwarte Strefy Aktywności, place zabaw, siłownie parkowe oraz sportowa wizytówka Gminy: kompleks sportowo-rekreacyjny w Ciepielowie, wywarły ogromne wrażenie na gościu.

Wójt Gminy zapoznał Panią Minister z nowym sportowym projektem, dotyczącym budowy basenu pływackiego przy Szkole Podstawowej w Ciepielowie. Projekt wraz z odpowiednim wnioskiem jest przedmiotem oceny w ramach dofinansowań zadań inwestycyjnych tegorocznego programu Ministerstwa Sportu „Sportowa Polska 2020”. Gmina Ciepielów stara się o prawie 2 miliony ministerialnego dofinansowania. Celem projektu jest nauczyć wszystkie dzieci uczące się w szkołach Gminy Ciepielów – pływać! Basen do nauki pływania ma być pierwszą tego typu inwestycją w Powiecie Lipskim.

Na zakończenie wizyty w Ciepielowie, Pani Minister odwiedziła kompleks sportowo-rekreacyjny, zapoznając się z dalszymi pomysłami jego rozbudowy, które planowane są do końca obecnej kadencji samorządu.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.