Starostwo prosi o konsultacje raportu o stanie powiatuCzas czytania: 2 min.

Na podstawie zapisów ustawy o samorządzie gminnym, starosta  do dnia 31 maja zobowiązany jest do przedstawienia radzie gminy raportu o stanie swojej gminy.

Raport obejmuje podsumowanie działalności starosty  w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu i inwestycji.

Lektura raportu powinna być dla każdego mieszkańca obowiązkowa – nie z przyczyn formalnych, ale pobudek osobistych: troski o siebie, odpowiedzialności za miejsce, w którym żyję, weryfikacji co dzieje się z moimi podatkami i innymi środkami budżetowymi, etc. A nie jest. 

Zachęcamy do zapoznania sie z raportem.

ℹ️ Debata o stanie powiatu ℹ️
Na podstawie art. 30a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) Zarząd Powiatu, co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu.
Link do raportu: ➡️ https://samorzad.gov.pl/…/uchwala-nr-ii72024-z-dnia… ⬅️
✅ Raport obejmuje podsumowanie działalność samorządu w roku poprzednim. Zakres opracowanego dokumentu obejmuje w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady powiatu.
✅ Powyższa ustawa daje możliwość udziału mieszkańca powiatu w debacie nad raportem.
✅ Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem, składa do przewodniczącego rady powiatu pisemne zgłoszenie (wzór zgłoszenia do pobrania znajduje się na naszej stronie internetowej, tutaj: ➡️ https://samorzad.gov.pl/…/powi…/debata-o-stanie-powiatu3 ⬅️) poparte podpisami, co najmniej 150 osób.
✅ Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie powiatu.
✅ Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.
✅ Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
✅ Sesja, na której będzie debata nad raportem odbędzie się 28 czerwca 2024 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Lipsku (szczegółowe informacje na BIP Starostwa).
Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

 

.

Materiały

Raport​_o​_stanie​_gminy​_31​_05​_2024r
Raport​_o​_stanie​_gminy​_31​_05​_2024r.pdf 2.90MB
Zgloszenie debata
zgloszenie​_debata.pdf 0.17MB

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.