Dramat w szydłowieckiej parafii. Nie żyją dwaj księżaCzas czytania: 2 min.

W parafii pod wezwaniem św. Zygmunta w Szydłowcu zmarło dwóch kapłanów. Parafianie pożegnali najpierw ks. kan. Adama Radzimirskiego. Dwa dni po jego pogrzebie odszedł drugi duchowny – ks. Marek Kucharski.

W ostatnich dniach los nie oszczędzał mieszkańców spokojnego Szydłowca.

1 czerwca w wieku 78 lat zmarł ks. kan. Adam Radzimirski, który przez blisko trzy dekady wyznaczał duchową drogę wiernym z parafii św. Zygmunta. Choć w ostatnich latach, po przejściu na emeryturę, żył w Domu Księży Seniorów w Radomiu, to jednak mieszkańcy Szydłowca o nim nie zapomnieli i tłumnie pożegnali go podczas uroczystości pogrzebowych.

 Jego pogrzeb odbył się 5 czerwca. W uroczystościach uczestniczył m.in. biskup radomski Marek Solarczyk, arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo (pochodzący z Szydłowca).

Na stanowisku proboszcza wspomnianej parafii Radzimirskiego zastąpił ksiądz Marek Kucharski. Równocześnie został dziekanem dekanatu szydłowieckiego. Uczestniczył w uroczystości pogrzebowej poprzednika.

Niestety, 7 czerwca zmarł nagle w wieku 56 lat, po 29 latach kapłaństwa i pięciu latach posługi w Szydłowcu.

Uroczystości pogrzebowe podzielono na dwa dni. Pierwsza część odbyła się wczoraj w Szydłowcu, dziś kolejne uroczystości i pochowanie ciała na cmentarzu w Klwowie.

Ks. Marek Kucharski urodził się 9 czerwca 1968 roku w Opocznie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. w Radomiu.

Z kolei ks. kan. Adam Radzimirski urodził się 20 czerwca 1946 r. w Wierzbicy. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1971 r.

Za o2.pl:

Księdza Kucharskiego szczególnie wspomina ksiądz Krystian Korba (wikariusz parafii w Solcu nad Wisłą – red.), pochodzący z dekanatu szydłowieckiego. – Pamiętam, gdy zaprosił mnie na mszę prymicyjną. Gdy na końcu składał życzenia prosił, by modlić się za kapłanów i o powołania. To swego rodzaju pozostawiony testament. Był bardzo dobrym człowiekiem, który nigdy się nie denerwował. Księdza Radzimirskiego zapamiętam jako wiecznie uśmiechniętego – dopowiada ks. Korba.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.