Rzeczniów – szok, ile dostał wójt za zaległy urlop! Szok!Czas czytania: < 1 minutę

W poprzednim roku apelowaliśmy do gmin o “wyrzucenie” włodarzy na zaległe urlopy. Niektórzy w październiku mieli ponad dwa miesiące zaległego urlopu.

Wójtowie, burmistrzowie i starostowie często nie wykorzystują przysługującego im urlopu, by po zakończeniu kadencji pobrać wysoki ekwiwalent pieniężny z tego tytułu.

W przypadku nie wygrania wyborów wraz z odprawą wójt/burmistrz może dostać nawet do 100  tysięcy złotych.

Kto może “wyrzucić” wójta/burmistrza/starostę na urlop? Sekretarz lub osoba zastępująca.

Czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta (burmistrza, starosty), związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady gminy, zaś pozostałe czynności – wyznaczona przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) osoba zastępująca lub sekretarz gminy.

Ekwiwalent należy wójtowi wypłacić nie tylko w sytuacji, w której po zakończonej kadencji odchodzi on ze stanowiska w gminie, ale także, gdy wyborcy powierzą mu pełnienie tej funkcji na kolejne 4 lata.

Ile dostał wójt Rzeczniowa?

Urząd Gminy w Rzeczniowie w odpowiedzi na wniosek z dnia 11 kwietnia 2024r. o udostępnienie informacji publicznej,

informuje:  kwota ekwiwalentu za niewykorzystany urlop jaka została wypłacona wójtowi po zakończeniu kadencji 2018 -2024 wynosi 31.858,28 zł.

A co z urlopem przed kampanią wyborczą do sejmu?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.