Ruszyły policyjne kontrole autobusów
Mazowieccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych sprawdzają stan techniczny autobusów w związku z rozpoczynającymi się w kraju feriami. Policja zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych oraz rodziców do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem ich podopiecznych w trasę na zimowy wypoczynek.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowiska to dla policji bardzo ważna sprawa. W działaniach Policji, dużą wagę przywiązuje się do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi tu o dzieci i młodzież. Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na ferie.

Policjanci, podczas kontroli stanu technicznego autobusów, zwrócą uwagę na układ hamulcowy, układ kierowniczy, czy prawidłową widoczność. Sprawdzą stan ogumienia pojazdu, prawidłowe oznakowanie autobusu przewożącego dzieci i młodzież, a także trzeźwość kierowcy oraz dokonają weryfikacji jego czasu pracy. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do ilości miejsc w autobusie. Należy pamiętać o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez wszystkich pasażerów.

Jednocześnie Policja informuje, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Policja przypominamy, że ferie zimowe na terenie woj. mazowieckiego rozpoczęły się 13 lutego.

Organizatorzy wyjazdów, którzy chcą, aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez Policję, powinni ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem do odpowiednio miejscowej dla miejsca kontroli komendy policji. Wykaz punktów kontroli autobusów na terenie garnizonu mazowieckiego Policji dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.