Rozwój Gminy Ciepielów w 2020 roku: podsumowanie cz. 6!Czas czytania: < 1 minutę

Gmina Ciepielów: Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku 2020, skłania do podsumowań.

Rok 2020, pomimo tzw. „LOCKDOWN”, nie zahamował rozwoju Gminy Ciepielów. Z samorządowego punktu widzenia, rok 2020 to rok przełomowy. Rok, w którym Gmina Ciepielów wydatkowała na gminne inwestycje rekordową kwotę ponad 11 milionów złotych!

Cześć 6: Mała rewitalizacja skwerku w Wielgiem.

Jak to mówią nic nie jest wieczne i wraz z upływem czasu wymaga modernizacji. W tym roku, przyszedł czas na wykonanie małej rewitalizacji skwerku w Wielgiem. W centrum Wielgiego poprawione zostały wszystkie ławeczki parkowe, dokonano zmiany lokalizacji koszy, ustawiono tablice promujące działania gminy, a na skwerku Jacka Malczewskiego poprawiono alejki z kostki brukowej. Obok przystanku zamontowano stację obsługi rowerów „IBOMBO”, a na placu stojak dla rowerów. We wszystkich lampach parkowych zainstalowano energooszczędne żarówki led. W miejsce drewnianych tablic ustawiono nowe estetyczne tablice metalowe z zupełnie nową prezentacją dokonań naszego wybitnego malarza, którego życie na zawsze związało się z Wielgiem i Gminą Ciepielów.

Wszystkie prace sfinansowane z budżetu gminy kosztowały 40 tysięcy złotych. Dodatkowo w przyszłym roku planowane jest rozszerzenie skwerku o uporządkowaną w tym roku działkę przylegającą bezpośrednio do niego.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.