Prywatny folwark w kolejnej gminie – psiapsiółka!Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

Mieszkańcy widzą, rozmawiają, oceniają i piszą do nas.

W końcu ich głos ma znaczenie.

Dzień dobry, skoro piszecie o innych gminach to napiszcie ponownie o naszej.

Po Waszych artykułach o ASD  wpierw wielkie oburzenie i zebrania i krzyki i zakazy kontaktowania się z Wami. Oj działo się. tupali, stukali, latali po tych korytarzach aż strach bylo podejść. 

Ale czas leci i sie uspokoiło a przekręty jak były tak są. 

Największą aferę to żeście zrobili oświadczeniami majątkowymi a potem pytaniem o … 

Człowiek nawet siedząc w środku widzi że dobrze nie jest. Przecież się z nimi na co dzień rozmawia. Ale głośno tego nikt nie powie.

A co najlepsze, jak rozmawiasz z ludźmi to najwięcej chyba złych słów o prywatny folwark ma Pani E.E. która nie powinna bo w gminie jest od dawna i to wspaniała osoba, zawsze pomocna. A że nazwisko ma takie samo to nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Najgorzej to jest ze skarbniczką.  Nie wiadomo jak ona się tam dostała. Ja tego nie wiem czy miała szkołę i odpowiednie doświadczenie. ale mówią, że nie. Ale od jej czasów to psiapsiółkę awansowała a to już wszyscy wiedzą, że tak nie powinno być. Bo można być psiapsiółką ale w głowie też by się coś przydało.Tak samo jak dziwnie są kierowane osoby z urzędu pracy. Staż albo prace i nie wiadomo czy będzie dalej praca czy tylko wykorzystywanie ludzi. Ostatnio jednego po stażu chyba przyjęli ale dlaczego? Oczywiście, że to rodzina. Spytajcie wójta T.T. jaka bliska.

Nie tak bliska jak wtedy gdy pisaliście o …

Jeszcze napiszcie o jednym KGW. Jaki związek ma pracownik gminy, który pół dnia spędza na prywatnych sprawach z przewodniczącą KGW? Poszukajcie. A robotę odwala na byle jak, byle szybciej. W normalnej firmie to by na zbity pysk wyleciał.A wójtowi możecie powiedzieć, że parownika na L4 nie ściąga się do pracy bo jest potrzebny. Jak to tak? A nie dość, że na L4 to potem te godziny co przepracował to sobie odbiera. Przecież to chyba jakieś kary są.  Poł dnia nawet odbiera.

Mówię Wam, wszystko kolega, koleżanka.

 Ta psiapsiółka robotę porozdzielała na innych bo sama nic nie umie. Poprzednia to miała głowę i uznanie i szacunek. A ta to nic.

A radni to co robią? Myślicie, że któryś się jakoś wysila? O coś tam zapytają na sesjach ale jak niektórzy pojęcia o prawie czy budżecie nie mają? A zgłoszenia z gmin robią?

Rowy zaniedbane, krzaki na jednię wyłażą. No od czego są radni? Ludzie też głupi bo przez kadencję nic od radnego nie mają, nie mają pojęcia co on robi a i tak go wybiorą.Albo to odśnieżanie co o rożnych gminach piszecie. Nie wiem jak jest w innych gminach ale tu oprócz gminnego odśnieżania jest prywatne. Prywaciarz bierze kasę i co? Szkoda, że filmiku nie zrobiłem. Jedzie po gminnym traktorze z podniesionym pługiem. A kasa leci. Ciekawe ile zarobi na tym. To normalne? Oczywiście piachem też nie posypuje. 

 

Nazwy gmin (starostwa), nazwiska (jeśli występują) zastąpiono skrótami bądź inicjałami nie wskazującymi na imię i/lub nazwisko. Wójt = Burmistrz = Starosta.
Wykropkowane miejsca wskazują na to o czym wcześniej pisaliśmy. Kropkujemy, żeby nie było wskazań na konkretny urząd.
Kto ma się zorientować to pewno się zorientuje o jaki urząd chodzi.

 

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
16 Komentarzy

 1. Uprzejmie donoszę że w Powiecie Lipskim jest 6 gmin i w do każdej gminy pasuje ten opis i powiem więcej w obecnym rządzie też tak jest tylko tam chodzi o większe pieniądze

 2. ale ja nawet nie wiem o której gminie piszesz a w ten sposób to pisać możemy o każdej instytucji i każdej osobie czyli bijemy pianę i patrzymy co się do kogo przylepi

 3. w kwestii kompetencji to gratuluje Panu Wójtowi Miasta i Gminy Sienno za dobór osób do programu Czyste Powietrze, a dokładnie za program gminny zakładający dofinansowanie 8 tys na wymianę źródła ciepła. Regulamin tego programu to zlepek różnych mniej lub bardziej jasnych przepisów. Jednocześnie chciałem się dowiedzieć ile osób skorzystało z tego rodzaju dofinansowania. Pani odpowiedzialna (bez nazwisk) za koordynowanie powinna awansować do NASA. Gratuluje mieszkańcą Sienna.

 4. Tylko po co ten anonim? Czy coś to zmieni czy to tak przed wyborami lub prywatne porachunki? Skoro masz dowody na to, że ktoś dostał stanowisko po znajomości lub nie posiada kompetencji do objętego stanowiska przedstaw nie władzy w regionie tylko do wyżej postawionej instytucji, napisz skargę/zawiadomienie, przedstaw
  problem, dowody i wyślij listem poleconym do minimum trzech różnych instytucji na końcu dokumentu dopisując adnotację do wiadomości jakich instytucji wysyłasz (przykład urząd wyższej instancji, prokuratura, ministerstwo). Uwierz mi to jest najlepszy, najprostszy sposób by osiągnąć zamierzony cel i masz pewność, że któraś to rozpatrzy bo
  będzie się bać zaniedbania jak zobaczy na dole ile instytucji zostało poinformowanych. A i zapomniałam jest jeszcze w każdym urzędzie zeszyt skarg i wniosków! Napisz w takim zeszycie to co przeszkadza i co chcesz zmienić,
  zrób foto żeby nie zaginęło w drodze do kierownika i wyślij chociażby przez e-mail do kierownika, prezesa, burmistrza lub na sekretariat tłumacząc w opisie powód zrobienia tej fotografii i cel, powiadom o tym też
  pracownika na temat którego to piszesz a najlepiej przy nim wyślij e-mail z dopiskiem o informacji zwrotnej jak wniosek lub skarga została rozpatrzona. Skarga/wniosek dotrze do sprawującego władze w danym urzędzie i masz pewność, że nie zaginie. Załatwianie spraw bez podawania danych osób i urzędów na portalach typu Facebook nie załatwi problemu chcesz go rozwiązać działaj we właściwy sposób.
  A dla jasności.
  W Lipsku i okolicach ba nawet mogłabym rzucić, większości miast na terenie kraju od wielu lat, od wielu pokoleń stanowiska się “dziedziczy”, to dotyczy szkół, urzędów i innych jednostek (popatrzmy na polityków). W niektórych przypadkach mama odeszła na emeryturę i wskoczył na miejsce syn czy córka, to każdy kto tu mieszka o tym wie jak to wygląda i zna przynajmniej jedna osobę która dostała posadę po rodzicach. Mnie ten fakt tylko złości bo wielu wartościowych ludzi, dobrych młodych ludzi z darem do pracy w urzędzie i pracy z człowiekiem jest bez pracy, klepie staże albo jest zmuszona wyjechać za granicę a “lipski cwaniak” pracuje bo tata posmarował gdzie trzeba, mama poszła do szefa, ciocia szepnęła kierownikowi. Jednak jedyne co możemy to pisać na forum bo jak udowodnić ze matka synowi załatwiła pracę? A urzędnicza pomogła dostać się do pracy koleżance? Ile osób pójdzie za Tobą i powie to samo co Ty? Jeśli nie masz “twardych dowodów” nie zrobisz nic.
  Jedyne co można domagać się egzekwowania odpowiedzialności karnej i finansowej za zaniedbania o ile ta osoba popełnia jakieś a brak kompetencji dokumentować telefonem za każdym razem donosząc władzy. Chociaż wiedząc jak tutaj jest pewnie zostanie to szybko zatuszowane, zamiecione pod dywan a oberwiesz rykoszetem Ty. Pozdrawiam donosiciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.