Pożyczki na raty – jak działają?
Życie bywa nieprzewidywalne, a zastrzyk gotówki czasem jest wręcz niezbędny. Uzyskanie kredytu w banku jest bardzo czasochłonne i trudne. Alternatywą jest uzyskanie pożyczki ratalnej.

Na czym polega ta forma pomocy finansowej, czym jest całkowita kwota pożyczki i jakich dokumentów potrzebujesz do sporządzenia umowy pożyczki online? Jak ubiegać się o udzielenie pożyczki i jaki jest termin spłaty pożyczki ratalnej?

Czym są pożyczki na raty?

Pożyczki ratalne online to jeden z coraz częściej wybieranych produktów finansowych, udzielanych przez bank, parabank bądź osobę fizyczną. Cechą charakterystyczną pożyczki ratalnej jest fakt jej spłaty w ratach. Z chwilą zaciągania pożyczki nie jest określony cel, na jaki pieniądze mają być przekazane. Oznacza to, że pożyczkobiorca może wykorzystać pieniądze w dowolny sposób. Jest on jednak zobowiązany do regularnego spłacania rat po przyznaniu pożyczki.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki jest wskaźnikiem, który wyrażany jest w procentach w skali roku. Wskaźnik ten jest informacją dla pożyczkobiorcy na temat całkowitego kosztu pożyczki. Podczas obliczania RRSO pod uwagę bierze się wiele czynników, a przede wszystkim wysokość oprocentowania pożyczki pozabankowej, wysokość prowizji, kwita ubezpieczenia czy ilość zadeklarowanych rat i czas na ich spłatę. RRSO jest zwykle uważane za najważniejszy parametr pożyczki czy kredytu. Warto jednak wiedzieć, że sam fakt niskiego RRSO niekoniecznie oznacza najlepszej oferty pożyczki. Zawsze pod uwagę należy brać także inne parametry, koszty dodatkowych usług czy opłat. Pożyczki udzielane na krótki okres czasu, czyli tzw. chwilówki bardzo często cechują się RRSO wynoszącym 0%. Są to jednak zwykle niskie kwoty, które należy spłacić w krótkim czasie 30-60 dni.

Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?

Całkowity koszt pożyczek ratalnych jest zależny od wielu czynników. Należy do nich przede wszystkim oprocentowanie w skali roku, ale znaczenie ma także kwota pożyczki, czas deklarowanej spłaty. Warto wiedzieć, że aby otrzymać pożyczkę ratalną, należy spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim, należy być obywatelem RP, mieć powyżej 21 lat i wypełnić stosowny wniosek, dostępny na stronie internetowej. Największą zaletą pożyczki ratalnej jest fakt, że w przeciwieństwie do zaciągania kredytu bankowego, nie są potrzebne dokumenty dotyczące dochodów, zatrudnienia czy dodatkowych informacji. Jedyne, czego potrzebujesz to dowód osobisty, numer konta bankowego oraz telefon komórkowy. Kwota możliwa do pożyczenia jest zależna od tego, czy jest to pierwsza czy kolejna już pożyczka ratalna. Dla nowych klientów kwoty są niższe i mieszczą się w przedziale od 1000 do 10 000 zł. Stali klienci mogą liczyć nawet na 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej.

Artykuł promocyjny.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*